Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Unia dobra czy zła? J. Pitera w Radomiu

czwartek, 09 kwiecień 2015 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Europoseł Julia Pitera była w czwartek gościem Wyższej Szkoły Handlowej. Wygłosiła tam wykład pt. „Unia Europejska – narodowa przegrana czy narodowa szansa”.

Tytuł wykładu prowokacyjny, ale nieprzypadkowy, bo nie tylko w Polce co jakiś czas pojawiają się głosy eurosceptyczne. Mówią one o m.in. ograniczaniu suwerenności państw w związku z uczestnictwem w strukturach Unii Europejskiej. Według europoseł Julii Pitery taki sposób myślenia czasami bezkrytycznie przyjmują młodzi ludzie. Tymczasem wiedza, zwłaszcza młodych na temat tego co daje i co może zagwarantować Unia Europejska jest dość płytka. A według Julii Pitery to wspólnota europejska pozostaje gwarantem polskiego bezpieczeństwa, także ekonomicznego. – Proszę sobie wyobrazić, gdyby Polska była poza strukturami światowymi i była kompletnie ekonomicznie uzależniona od Rosji. To są skutki niewyobrażalne - mówi europoseł Julia Pitera. W czasie spotkania europoseł wręczyła też jednej z radomskich licealistek bilet na wycieczkę do Brukseli. To nagroda w konkursie poświęconym Unii Europejskiej organizowanym przez europosłankę na terenie Mazowsza. Łącznie do radomskiej młodzieży trafiło 7 takich biletów. W ten sposób Julia Pitera - jak mówi - chce promować naukę języków obcych i zachęcać młodzież do poznawania i rozumienia świata. – Warto widzieć to, że młodzież w całej Europie jest taka sama jak młodzież Polska i nie należy mieć kompleksów. Należy w tym wszystkim funkcjonować normalnie – uważa Julia Pitera. Spotkanie z Julią Piterą na WSH zorganizowano w ramach prowadzonego od kilku lat cyklu wykładów otwartych. Zapraszani goście to znani ludzie ze świata polityki, gospodarki i życia społecznego kraju.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej