Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rocznica katastrofy smoleńskiej w Radomiu

piątek, 10 kwiecień 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

W całej Polsce obchodzona jest piąta rocznica katastrofy smoleńskiej. W Radomiu wiązanki kwiatów złożono pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy samolotu rządowego z 10 kwietnia 2010 roku.

W uroczystości przed Urzędem Miejskim uczestniczyli: najbliższa rodzina kapitana Artura Ziętka, nawigatora samolotu TU-154, władze Radomia, dowództwo 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci i poczty sztandarowe. Jako pierwsi kwiaty pod tablicą upamiętniającą 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem złożyli rodzice kapitana Artura Ziętka, jego żona i córka. – To jest większy ból po 5 latach niż był wcześniej. Ciągle jest rozdrapywana ta sama rana. Co się podgoi, to rząd wyciąga spod dywanu swoje sprawy by Polaków ze sobą skłócić. Już brakuje mi słów by to wyrazić co czuję – mówił Mieczysław Ziętek, tata kapitana Artura Ziętka. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja miała uczestniczyć w uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Pamiętali o tych co zginęli pod Smoleńskiem

  Dziś przypada 8 rocznica katastrofy rządowego samolotu TU–154 pod Smoleńskiem. Obchody upamiętniające tą tragedię odbyły się w całym kraju. W Radomiu tradycyjnie kwiaty złożono pod tablicą na frontonie Urzędu Miejskiego i pod pomnikiem pary prezydenckiej.

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej