Dzisiaj jest: 28 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kilkumiesięczne utrudnienia w ruchu

piątek, 10 kwiecień 2015 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęły się roboty Wodociągów Miejskich. Ulicę Limanowskiego już zamknięto, ulica Struga zostanie zamknięta w poniedziałek. A to oznacza duże utrudnienia dla kierowców.

Wodociągi Miejskie kontynuują rozpoczętą jeszcze w 2013 roku wymianę podziemnej sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu. Od piątku prace rozpoczęły się na odcinku ulicy Limanowskiego, między ulicami Chopina a Obrońców. Zamknięte dla ruchu kołowego zostały trzy pasy ulicy od strony cmentarza wojskowego i parkingu. Czwarty pas został pozostawiony wyłącznie dla ruchu autobusów i pojazdów budowy. Informują o tym znaki. Problem w tym, że większość kierowców te znaki lekceważy. Stwarzając zagrożenie dla pracowników wodociągów jak i autobusów kierowcy jadą tam, gdzie jechać nie powinni. Straż Miejska ukarała kilku łamiących zakaz mandatami, ale wielu udało się przejechać. MZDiK zorganizował objazd ulicami 1905-go Roku, Młodzianowską i Mariacką do Ronda Kisielewskiego. Trasy autobusów linii 1, 16 i 17 pozostają bez zmian. Tymczasowo zmieniły się tylko lokalizacje przystanków. To nie jedyne utrudnienia jakie czekają kierowców. Od poniedziałku, 13 kwietnia zostanie zamknięta dla ruchu część ulicy Struga na odcinku od 25-go Czerwca do Miłej. Tu także będzie wymieniana sieć wodno-kanalizacyjna. Warunkowo - za zgodą kierownika budowy - będzie dopuszczony dojazd samochodów do pobliskich posesji. – Wyznaczamy dwa zalecane objazdy. Jeden przez ulice Kelles-Krauza i Pileckiego, a drugi przez ulice Kusocińskiego i Chrobrego – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Przygotowano także objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. – Linia 26 będzie kursowała objazdem przez ulice 25-go Czerwca, Kelles-Krauza i Pileckiego, a linia numer 9 będzie kursowała przez Żwirki i Wigury, Kusocińskiego oraz Chrobrego – dodaje Dariusz Dębski. Utrudnienia w ruchu na ulicach Limanowskiego i Struga potrwają kilka miesięcy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Reforma edukacji w Radomiu kosztuje. Sporo

  Żeby przystosować radomską oświatę do reformy edukacji konieczne było przeprowadzenie remontów w szkołach. Dla gminy to dodatkowe, ale nie jedyne koszty. Dochodzą do tego wydatki związane np. z odprawami dla nauczycieli, którzy muszą odejść z pracy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej