Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Nie będzie lotów do Berlina. Zmiany w rozkładzie

środa, 12 październik 2016 16:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Linie lotnicze Sprint Air zmieniły rozkład lotów w sezonie zimowym z radomskiego lotniska. Z zimowej siatki połączeń od 30 października znika Berlin.

 

Korekta siatki połączeń z radomskiego lotniska to efekt analizy wyników sprzedaży biletów na poszczególne kierunki. Spółka – jak mówi jej prezes – brała także po uwagę opinie pasażerów. W ogłoszonej przez linie Sprint Air zimowej siatce połączeń, najważniejszą zmianą jest brak lotów do Berlina. - Był to najsłabszy kierunek. Berlin pod kątem biznesowym nie za bardzo się sprzedawał. Radomianie i mieszkańcy z okolic Radomia lubią podróżować w celach turystycznych – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Druga zmiana dotyczy lotów do Pragi. Po korekcie grafika lotów, wydłuży się weekendowy pobyt w Pradze. Loty z Radomia do stolicy Czech realizowane będą w piątki o godzinie 11.30, a loty powrotne w niedzielę o godzinie 13.35. - Praga będzie zmieniona po 29 października. Pasażerowie narzekali, że było za późno w piątek i za wcześnie w niedzielę – dodaje Dorota Sidorko.

Najpopularniejszym kierunkiem realizowanym z Radomia są loty do Lwowa. Według Doroty Sidorko samoloty w obu kierunkach latają wypełnione praktycznie w 100 %. Do tej pory Port Lotniczy na Sadkowie obsłużył ponad 6 tysięcy pasażerów. Jak deklaruje Dorota Sidorko, do końca roku radomski port będzie chciał zwiększyć tę liczbę do 10 tysięcy. Zimowa siatka połączeń z radomskiego lotniska będzie obowiązywać od 30 października tego roku do 25 marca 2017 roku.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej