Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

10 ton odpadów pogarbarskich. Kto podrzucił?

wtorek, 25 październik 2016 16:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska policja szuka osób odpowiedzialnych za zrzucenie w okolicach cmentarza żydowskiego strużyn chromowych, czyli odpadów pogarbarskich. Magistrat uspokaja: strużyny nie są groźne dla zdrowia.

 

 

Strużyny na ulicy Twardej, tuż przy ogrodzeniu cmentarza żydowskiego pojawiły się najprawdopodobniej w czwartek wieczorem lub w nocy z czwartku na piątek. - Ilość odpadów jest znaczna. Pierwszy raz spotykamy się z taką ilością w jednym miejscu. Odpady zostały porzucone prawdopodobnie przez jednego przedsiębiorcę – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Na ulicy Twardej ktoś zrzucił około 10 ton strużyn. - Ustaliliśmy właściciela tego terenu i jesteśmy z nim w kontakcie. Zwracamy się także z prośbą do mieszkańców o informacje. Jeżeli ktokolwiek widział w czwartek lub w piątek osobę poruszająca się dużym pojazdem z tak charakterystycznym odpadem, prosimy o skontaktowanie się ze Strażą Miejską – dodaje Piotr Stępień. Na razie nie wiadomo kto odpowiada za zrzucenie odpadów. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego zapewnia, że strużyny chromowe nie są niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. - Strużyny chromowe są odpadami pogarbarskimi, które zawierają chrom w postaci związanej metalicznej. Mówiąc inaczej, są to związki soli chromu w połączeniu ze strużyną. Te odpady należą do odpadów innych niż niebezpieczne. Sposób zagospodarowania i usunięcia należy traktować jak każdy, inny odpad obojętny – wyjaśnia Henryk Wójcicki z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu. Jeżeli policja nie zdoła ustalić kto odpowiada za zrzucenie na ulicy Twardej strużyn chromowych, to ich usunięciem będzie się musiał zająć właściciel posesji.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej