Dzisiaj jest: 6 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kapsuła czasu Kochanowskiego

wtorek, 14 kwiecień 2015 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Dokumenty, przedmioty codziennego użytku, gazety, fotografie i pieniądze znalazły się w kapsule czasu, która została dziś wmurowana w fundamenty budowanego skrzydła „kochanowszczaka”.

Pomysłodawcą szkolnej kapsuły czasu jest nauczyciel VI liceum Remigiusz Kutyła. Dyrektor „kochanowszczaka” Romuald Lis długo się nie zastanawiał nad tą propozycją: - Rzeczywiście jest to dobry pomysł. Nie słyszałem by przy radomskich szkołach wmurowywano kapsuły czasu. Zgodziłem się i zrobiliśmy to. W kapsule, którą przygotowali uczniowie liceum Kochanowskiego znalazły się dokumenty dotyczące szkoły, listy od uczniów, gazety i fotografie. Ale nie tylko. - To także przedmioty użytku codziennego jak monety. Znalazł się puchar szkolny. Samorząd szkolny ufundował dokumenty, włożyliśmy do kapsuły grzebień i piłeczkę pingpongową. Takie przedmioty, które za 200 czy 300 lat mogą zostać odkryte i stanowić obraz naszej rzeczywistości – wymienia Piotr Nawrot, przewodniczący samorządu szkolnego. W przygotowaniu miejsca pod kapsułę czasu brały udział władze Radomia, radni oraz dziennikarze. - To miły moment. Liceum Kochanowskiego rozwija się i poprawia swoją bazę szkolną. Jako absolwent tej szkoły cieszę się z tego tym bardziej – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Kapsuła czasu została umieszczona w budowanym teraz skrzydle VI LO. Tu mieścić się będą sale dydaktyczne i laboratoria. Koszt budowy to około 5 milionów złotych. Prace potrwają do sierpnia 2016 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • „Kochanowski” na wysokim miejscu. Z technikami gorzej

  12 miejsce w kraju zajęło VI liceum im. J. Kochanowskiego w Radomiu w rankingu „Perspektyw”. To skok o 8 pozycji w porównaniu do roku ubiegłego. W rankingu techników jest gorzej. Radomski „Elektronik”, który jeszcze dwa lata temu był 8, teraz zajął 51 miejsce.

 • Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie w nowej odsłonie

  Po trzech miesiącach przerwy znów czynne jest muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Placówka zyskała nowe atrakcje dla zwiedzających.

 • Przez Radom przeszedł XIII Marsz Wolności

  „Legiony to...” - pod takim hasłem odbył się w Radomiu Marsz Wolności. Marsz zorganizowała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

 • 105 na 105-lecie. Jubileusz Kochanowksiego

  105 kilometrów i 105 przeczytanych tekstów. W ten sposób młodzież i nauczyciele postanowili uczcić 105. rocznicę powstania swojej szkoły, czyli VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej