Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Utrudnienia dla kierowców

piątek, 20 luty 2015 12:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Od czwartku, 26 lutego przez dwa tygodnie nie będzie można przejechać przez przejazd kolejowy w ulicy Młodzianowskiej. To poważne utrudnienie da kierowców, ale konieczne – mówią drogowcy. Przejazd trzeba zamknąć, żeby przygotować ulicę do budowy wiaduktu nad torami. Na ulicy Młodzianowskiej praca wre. To obecnie jedna z dwóch, największych inwestycji drogowych realizowanych w Radomiu. Dzięki jej realizacji ruch z centrum w kierunku Ustronia będzie bardziej płynny. Stanie się tak dzięki budowie wiaduktu nad torami.

 

Żeby ją rozpocząć trzeba najpierw wkopać w ziemie rury ciepłownicze, zamontowane dotychczas nad ulicą. A to niestety oznacza utrudnienia drogowe w mieście bo przejazd ulica Młodzianowską od 26 lutego musi zostać całkowicie zamknięty. - Zamkniemy ten przejazd na okres około dwóch, może dwóch i pół tygodnia. Ma to związek z przebudową sieci ciepłowniczej na odcinku między przejazdem, a ulica Tartaczną – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Przejazd będzie zamknięty dla samochodów, ale piesi będą mogli - tak jak zwykle - przechodzić na drugą stronę torów. Dla samochodów drogowcy wskazują objazd ulicami 1905 Roku, Grzecznarowskiego i dalej PCK lub Jana Pawła. Zamknięcie przejazdu i przebudowa sieci ciepłowniczej umożliwi rozpoczęcie budowy wiaduktu na torami. Teraz większość prac trwa w okolicach ulicy Orzechowej. – Tam powstają dwa duże przepusty, którymi poprowadzimy przede wszystkim drogę dojazdową do bloków przy ulicy Sandomierskiej, a w drugim przepuście ścieżkę rowerową wraz z chodnikiem - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. W tym miejscu nowa ulica Młodzianowska będzie budowana na wysokim nasypie. Inwestycja ma zakończyć się we wrześniu 2016 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Budromost. Koszt przebudowy to ponad 61 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej