Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste”

środa, 15 kwiecień 2015 16:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Tak twierdzą przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja zorganizowała na radomskim dworcu PKP akcję edukacyjną.

Pierwsza decyzja: podejść do leżącego człowieka na ulicy jest dla wielu osób – także tych dorosłych – najtrudniejsza. Obojętność nie jest na szczęście powszechna, ale niestety często spotykana. Dlatego m.in. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła uczyć udzielania pierwszej pomocy już najmłodsze pokolenia Polaków. - Jeżeli uczymy od klasy pierwszej, to w tym momencie kształtujemy odruchy. Jeżeli te dzieci będą starsze, to doskonale będą to znały i pamiętały - mówi Izabella Grodzka, instruktorka Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas akcji przeprowadzonej na dworcu PKP w Radomiu w roli nauczycieli wystąpiły dzieci z klas pierwszej i drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu. - Chcemy pokazać, że każdy może być ratownikiem, że każdy może udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Chcemy by dzieci pokazały, że to umieją, a wtedy dorośli może zrozumieją, że także mogą się tego nauczyć – dodaje Małgorzata Paź, nauczycielka w PSP nr 4 w Radomiu. Akcja „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” jest akcją ogólnopolską. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadza ją na dworcach PKP. Dzieci biorące udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować” uczą się podstawowych zabiegów ratujących życie. - Czyli jak wezwać pomoc, jak sprawdzić czy osoba oddycha, co zrobić jeżeli ta osoba jest nieprzytomna, jak to sprawdzić i co zrobić jeżeli osoba jest nieprzytomna, a oddycha – wyjaśnia Izabella Grodzka z WOŚP Do akcji fundacji dołączyły także PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej