Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnymi. Rusza nabór

środa, 09 listopad 2016 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Nawet 100 tysięcy złotych otrzymają organizacje, które przedstawią najlepsze pomysły na innowacyjne rozwiązania, ułatwiające życie osobom zależnym i ich opiekunom. Nabór wniosków o przyznanie grantów rusza 21 listopada.

3 miliony złotych z Unii Europejskiej otrzymał Radom na granty dla organizacji, które będą miały najlepsze pomysły na innowacje w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych. Chodzi o pomysły, które ułatwią życie osobom zależnym, ale też ich opiekunom, którzy nierzadko muszą na przykład rzucić pracę, żeby zająć się niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem, czy schorowanym, starszym członkiem rodziny. O pieniądze mogą ubiegać się organizacje nie tylko z Radomia, ale z całej Polski. - Mogą się zgłaszać podmioty z całej Polski, ale warunek jest taki, że projekt ma być realizowany na terenie Radomia – wyjaśnia Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

O pieniądze mogą również ubiegać się grupy nieformalne, które mają doświadczenie w zakresie pomocy społecznej.

Miasto chce przyznać 30 grantów. Maksymalna kwota dofinansowania to 100 tysięcy złotych. - Nie każdy grant dostanie 100 tysięcy złotych. Mogą to być mniejsze pieniądze, ale maksymalnie będzie to 100 tysięcy złotych - informuje Jerzy Zawodnik.

Nabór wniosków ruszy 21 listopada. Szczególe informacje na temat tego projektu są dostępne na stronie internetowej www.chcemypracowac.umradom.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • Wsparcie z UE: nadal ponad 5 mld zł. do wykorzystania

  Na razie w obecnej perspektywie unijnej rozdysponowana została 1/3 środków. Nadal do wzięcia jest ponad 5 miliardów złotych. O tym, jak sięgnąć po te pieniądze mówili w Radomiu przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Środków Unijnych.

 • Miliony na innowacje dla niepełnosprawnych

  Blisko 3 miliony złotych otrzymało miasto na projekt, którego celem jest poprawa jakości usług społeczno-opiekuńczych osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie oraz ich rodzin.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej