Dzisiaj jest: 21 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Izraelczycy chcą inwestować na radomskim lotnisku

piątek, 18 listopad 2016 17:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Izraelska spółka iHLS chce finalizować sprawę kupna części akcji Portu Lotniczego Radom. Jak informuje prezydent Radosław Witkowski, ustalany jest termin spotkania w tej sprawie.

 

Jak się dowiedzieliśmy, z Izraelczykami w tym tygodniu rozmawiała prezes spółki Port Lotniczy Radom Dorota Sidorko. Informację potwierdza prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Potwierdzam informację, że przedstawiciele firmy iHLS odezwali się do nas i chcą rozmawiać o sfinalizowaniu negocjacji – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Firma iHLS zainteresowanie radomską spółką wyraziła już w sierpniu. W październiku Port Lotniczy podpisał z przedstawicielami firmy list intencyjny, który gwarantował Izraelczykom prawo pierwszeństwa zakupu 49 % akcji. Na zrealizowanie transakcji Izraelczycy mają 12 miesięcy. W tym czasie spółka Port Lotniczy ma prawo prowadzić rozmowy z innymi, potencjalnymi kupcami, ale pierwszeństwo kupna ma firma z Izraela. Radomska spółka może także szukać krajowego inwestora na zakup pozostałych 51% akcji. - Izraelczycy mają pierwszeństwo a my tę kwestię chcemy rozstrzygnąć jak najszybciej. Widzę, że także po stronie izraelskiej jest wola jak najszybszych rozmów i rozstrzygnięcia tej kwestii. Trudno dziś powiedzieć czym zakończą się te rozmowy, ale jestem dobrej myśli. Zaproponowaliśmy dobre warunki firmie z Izraela i przedstawiliśmy nasze lotnisko jako dobry projekt i projekt rozwojowy – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Spółka iHLS działa w branży systemów zabezpieczeń wewnętrznych powiązanych także z sektorem zbrojeniowym. Port Lotniczy Radom wystąpił m.in. do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z prośbą o sprawdzenie, czy ewentualne sprzedanie Izraelczykom akcji radomskiego portu nie będzie stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Jak poinformowała nas prezes Dorota Sidorko, ABW uznało, że nie ma takiego zagrożenia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej