Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Kary za zaśmiecone działki

piątek, 17 kwiecień 2015 16:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Już około 30 mandatów od początku roku wystawiła Straż Miejska w Radomiu tym właścicielom nieruchomości, którzy ich nie sprzątają.

Sprzątać jest co bo Straż Miejska zaśmieconych terenów w mieście znalazła około 150. Jedna z takich, wątpliwych wizytówek Radomia znajduje się przy ulicy Beliny Prażmowskiego. Nie dość, że na tym terenie jest brudno, to w dodatku niebezpiecznie. Niestety, podobnych miejsc w Radomiu jest sporo. – Od początku roku Straż Miejska w związku z akcją „Czysty Radom na wiosnę”, zlokalizowała około 150 terenów, które wymagają posprzątania – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Ci, którzy nie sprzątają mogą zostać słono ukarani. Straż Miejska wystawiła już około 30 mandatów tym właścicielom, którzy nie posprzątali swoich terenów w pierwszym wyznaczonym terminie. – Wyznaczamy drugi termin dla tych osób, które są spoza gminy. Zakres prac na działkach jest spory i dlatego te osoby zwracają się do nas o przedłużenie lub wyznaczenie innego terminu na posprzątanie – dodaje Piotr Stępień Za nie posprzątanie zaśmieconego terenu grozi mandat do 500 złotych. 21 kwietnia Straż Miejska przeprowadzi akcję „Czysty Radom na wiosnę”. Od godziny 9.00 sprzątanie będzie odbywało się w sześciu wyznaczonych miejscach w mieście.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej