Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Bombki dla Miłoszka. Aukcja wkrótce

poniedziałek, 05 grudzień 2016 17:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Miłosz ma 2,5 roku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice chcą rozpocząć prywatne leczenie we Francji. To właśnie Miłoszkowi dedykowana jest tegoroczna akcja malowania bombek „Przyjaciele dzieciom”.

 

Od 9 lat, w grudniu przedstawiciele różnych środowisk artystycznych, politycy różnych opcji biorą udział w akcji malowania bombek „Przyjaciele dzieciom”. - Zawsze cieszy to, że ludzie o różnym światopoglądzie siadają przy jednym stole. Szkoda tylko, że przed i trochę po świętach, bo takie akty wsparcia dla dzieci powinny trwać cały rok – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. Tegoroczna, będzie już 10 akcją malowania bombek. Organizuje ją radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia we współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej Jak zawsze pomalowane przez znanych radomian bombki będą potem licytowane podczas specjalnego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. W tym roku wszystkie pieniądze uzbierane ze sprzedaży bombek zostaną przekazane na pomoc dla małego Miłosza. - Miłoszek ma 2,5 roku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Niestety, dziś nie mógł być z nami. Jego rodzice są za granicą. Starają się o prywatne leczenie we Francji - mówi Agnieszka Sieradzka z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”. Takie leczenie jest bardzo kosztowne. Organizatorzy liczą, że uda się wesprzeć finansowo rodziców Miłosza. Malowanie bombek odbędzie się w radomskiej Łaźni 10 grudnia. Koncert gwiazdkowy orkiestry i licytację ozdób zaplanowano na 17 grudnia. W ubiegłym roku podczas akcji udało się uzbierać rekordową kwotę – ponad 17 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

  Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Coś dobrego dla bezdomnego

  Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej