Dzisiaj jest: 30 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Maraton Pisania Listów. Piszą w obronie praw człowieka

środa, 07 grudzień 2016 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 200 listów napisali uczniowie III LO w Radomiu w obronie osób, których prawa zostały złamane. Akcja odbywa się w ramach Maratonu Pisania Listów 2016 prowadzonego przez Amnesty International.

 

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu w Maratonie Pisania Listów uczestniczy drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku w trakcie akcji napisano ponad 2300 listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. - Akcja polega na tym, ze musimy napisać odręcznie jak najwięcej listów w sprawie osób, których prawa są łamane. Co roku jest 10 bohaterów, których losy są bardzo trudne. Są łamane prawa człowieka. Niektórzy są więzieni w bardzo trudnych warunkach – mówi profesor Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Akcja pisania listów w tym roku rozpoczęła się w Radomiu 24 listopada. Koordynator akcji, czyli radomska WSH odwiedziła już kilka szkół średnich w Radomiu, Przysusze i Iłży. W poniedziałek akcja pisania listów odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego. Uczniowie tej szkoły napisali około 200 listów w obronie 10 międzynarodowych bohaterów roku 2016. Celem pisania takich listów jest realne wpływanie na losy ludzi, których prawa są łamane. Co ważne, te listy są skuteczne. - Chciałbym przypomnieć historię chłopca z Nigerii, który był jednym z bohaterów w 2014 roku. Został on skazany na karę śmierci za to, że ukradł komórkę. Dzięki setkom tysięcy listów, które napisano w jego sprawie, kara został zmieniona adekwatnie do popełnionego czynu – dodaje Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek. Maraton Pisania Listów jest wydarzeniem międzynarodowym. Idea narodziła się w Polsce, a konkretnie w Warszawie. Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001 roku. Akcja wpisała się na stałe w kalendarz działań prowadzonych przez Amnesty International. Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Do tej pory w tegorocznej akcji pisania listów Wyższa Szkoła Handlowa zebrała ponad 1700 listów. Radomski finał Maratonu Pisania Listów odbędzie się 10 i 11 grudnia w murach WSH.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • W WSH piszą listy w obronie praw człowieka

  W Wyższej Szkole Handlowej rozpoczął się finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Każdy może napisać list w obronie praw człowieka do rządów krajów, w których te prawa są łamane. Akcja odbywa się pod patronatem Amnesty International. Będzie trwała przez całą noc. Zakończy się w niedzielę.

 • Napisz list w obronie łamanych praw obywateli

  Finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów odbędzie się w ten weekend w Wyższej Szkole Handlowej. Im więcej listów, tym lepiej. Praktyka pokazuje, że mogą one uratować życie.

 • WSH współpracuje z ZUS

  Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To pierwsza uczelnia na południowym Mazowszu, która zawarła takie porozumienie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej