Dzisiaj jest: 21 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Air Show jednak w 2017 r. w Radomiu? Pułkownik potwierdza

czwartek, 22 grudzień 2016 17:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego pułkownik Jan Skowroń informuje, że Air Show odbędzie się jednak w 2017 roku w Radomiu. Informację potwierdza poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz.

 

Informację o organizacji pokazów lotniczych w Radomiu w 2017 roku przekazał podczas wigilijnego spotkania w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego dowódca bazy pułkownik Jan Skowroń. - Jest już w miarę pewne, że będzie stało przed nami wyzwanie w postaci organizacji Air Show. Będzie to dodatkowe zadanie, realizowane w sierpniu – mówił podczas swojego przemówienia pułkownik Jan Skowroń, dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Informację potwierdził także poseł Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz. - Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzje w sprawie organizacji Air Show w Radomiu w 2017 roku – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Na razie nie są znane szczegóły przyszłorocznej imprezy i jej rozmach. - Czekają nas teraz analizy w jaki sposób te sierpniowe pokazy przygotować, kto będzie gościł i w jaki sposób zaangażować w to przedsięwzięcie samorząd lokalny – dodaje poseł Wojciech Skurkiewicz. W grudniu tego roku Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zrezygnowało z organizacji w przyszłym roku Air Show w Radomiu z uwagi na przypadający w 2018 jubileusz 100-lecia polskiego lotnictwa. O tej decyzji został poinformowany także prezydent Radosław Witkowski. Wojsko zaproponowało natomiast organizację w 2017 roku na lotnisku na Sadkowie pikniku lotniczego. Prezydent Witkowski do tej pory nie podjął decyzji o organizacji takiego pikniku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej