Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Dziewczynka z zapałkami” na święta

piątek, 23 grudzień 2016 16:01
Dział: Wiadomości
Autor 

„Dziewczynka z zapałami” jest jedną z bajek kojarzonych ze Świętami Bożego Narodzenia. Tę bajkę właśnie wystawili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących podczas spotkania opłatkowego.

 

„Dziewczynka z zapałkami” to bajka, która ma zwrócić uwagę na to jak przeżywamy święta. Na to, że czasem za bardzo pochłania nas wir przygotowań, że w całej tej gonitwie zapominamy o istocie świąt. Jedna z najsłynniejszych bajek Andersena zainspirowała w tym roku podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących. - Nasi uczniowie wystawiali wcześniej tę bajkę w Krakowie. Spisali się świetnie – opowiada nauczycielka z SOSW. Tym razem spektakl wystawiono podczas spotkania opłatkowego. - Jak co roku poddajemy się magii świąt Bożego Narodzenia i organizujemy spotkanie opłatkowe – mówi Małgorzata Zięba, dyrektor ośrodka. To spotkanie szczególne. To czas życzeń składanych przy łamaniu opłatkiem, to także świąteczne biesiadowanie przy stole pełnym tradycyjnych smaków. Wszystkie potrawy przygotowali uczniowie. Pod fachowym okiem pedagogów.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Wigilia wojskowe rodziny w 42 BLSzk. W Radomiu

  W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyło się tradycyjne garnizonowe spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości byli między innymi radomscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Radomia, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych organizacji, żołnierze oraz pracownicy bazy.

 • Świątecznie w DPS Weterana Walki i Pracy

  To mieszkańcy są największą wartością tego domu – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którym zorganizowano spotkanie wigilijne.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej