Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Powstanie trasa rowerowa Radom Siczki?

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:43
Dział: Wiadomości
Autor 

W regionie radomskim powstaną „puszczyki”, czyli sieć dróg rowerowych. Ścieżki będą prowadziły przez największe atrakcje regionu.

Ścieżka rowerowa łącząca Radom z Siczkami ucieszyłaby zapewne wielu rowerzystów. Od lat władze gminy starają się przeforsować budowę 6600 metrów trasy łączącej miasto z zalewem. Przygotowano koncepcję, ale do tej pory nie udało się wdrożyć projektu. Pojawiła się jednak nowa szansa. Wójt Jedlni-Letnisko chce, aby ścieżka rowerowa pomiędzy Radomiem a Siczkami była realizowana w ramach projektu „Puszczyk”, czyli planowanej przez władze Mazowsza budowy sieci ścieżek rowerowych w całym regionie radomskim. - Chcemy wybudować ścieżkę z Radomia do Siczek, bo jest to droga często uczęszczana także przez rowerzystów. Ona wpisywałaby się w ogólną koncepcję pana marszałka - mówi Piotr Leśnowolski, wójt Jedlni-Letnisko. W środę w Radomiu władze województwa i lokalnych samorządów, także drogowcy i rowerzyści spotkali się żeby przedyskutować program budowy „Puszczyków”. Na razie są wstępne założenia. - Byłaby to akcja podobna do budowy „Orlików”. Minister sportu w ramach rozwoju bazy sportowej dołożyłby nam pieniędzy, Lasy Państwowe udostępniłyby swoje tereny. My jako samorząd Mazowsza będziemy wspierać samorządy lokalne – wyjaśnia Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza. Pomysłodawcy liczą także na przychylność Unii Europejskiej. „Puszczyki” miałyby zostać wybudowane także na ternach okolicznych lasów. Ułatwiać dojazd do wielu miejsc rowerzystom, ale przede wszystkim pełnić funkcje turystyczne. Koncepcję projektu ma przygotować Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego. - Będziemy chcieli zainteresować rowerzystów nie tylko trasą rowerową, ale i atrakcjami regionu radomskiego. Liczymy, że turysta zatrzyma się w punkcie gastronomicznym, skorzysta z hotelu. To wszystko będziemy brali pod uwagę przy planowaniu ścieżek rowerowych – mówi Aneta Śledź z Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego. Gotowe są dwa projekty oznakowania tras rowerowych „Puszczyk”. W ramach programu budowane mają być nie tylko ścieżki rowerowe, ale i cała infrastruktura: parkingi dla rowerów, toalety, miejsca na odpoczynek czy biwak. Liderem projektu ma być miasto Radom. Partnerami zostaną Lasy Państwowe, Ministerstwo Sportu, Samorząd Mazowsza i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zespół z Jedlińska gra o awans

  Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

 • Śmierć znowu przegrała

  Jedlińskie kusaki 2018, czyli ścięcie śmierci. Ludowe obrzędy, znane od kilkuset lat, odbyły się również w tym roku. Tradycyjnie w ostatni wtorek karnawału,. I jak zwykle widowisko oglądały tłumy mieszkańców gminy.

 • PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

  Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

 • Leszek Ruszczyk niepokoi się o Air Show i Fabrykę Broni

  Leszek Ruszczyk, poseł PO jest zaniepokojony stanem przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 oraz konfliktem na linii pracownicy - zarząd w Fabryce Broni

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej