Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Lekarze odchodzą. Co dalej?

wtorek, 28 kwiecień 2015 19:14
Dział: Wiadomości
Autor 

5 lekarzy odejdzie z pracy na oddziale internistycznym I już w czwartek. Odział nadal będzie funkcjonował – zapewniają władze szpitala i już zastanawiają się jak rozwiązać kolejny problem. Bo firma świadcząca usługi radiologiczne wypowiedziała umowę.

Lekarze, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odchodzą z pracy. Wcześniej z oddziału internistycznego I odeszło dwóch medyków. Czwartek będzie ostatnim dniem w pracy dla kolejnych pięciu lekarzy. A to jeden z najbardziej obleganych oddziałów. Bardzo często pacjentów jest tu dużo więcej niż zaplanowanych łózek. Władze szpitala na Józefowie zapewniają jednak, że pacjenci nie pozostaną bez opieki, a oddział będzie funkcjonował. Jak informuje Bożenna Pacholczak, dyrektor do spraw ekonomicznych na internę I od 1 maja zostaną przeniesione z innych oddziałów dwie osoby. Tym samym będzie tu pięciu lekarzy. - Ci lekarze nie będą pełnić dyżurów, czyli cały czas będą na oddziale i myślę, że przy pomocy 2 stażystów, którzy także będą do naszej dyspozycji, pacjenci będą mieli zabezpieczony byt - twierdzi Bożenna Pacholczak.

To plan działań tylko na miesiąc maj. Co będzie dalej, tego na razie dokładnie nie wiadomo. Władze szpitala od kilku już miesięcy szukają lekarzy. Bezskutecznie, dlatego pod uwagę brane są inne rozwiązania.

- Zobaczymy co będzie w czerwcu. Będziemy się starać się znaleźć nowych lekarzy lub rozpisać kontrakt na świadczenia medyczne w zakresie działalności lekarskiej i być może zgłoszą się nowe podmioty, tak jak to jest na oddziale płucnym – informuje dyrektor.

Problemy z interną I nie są jednymi, z jakimi borykają się władze lecznicy na Józefowie. Firma, która świadczy usługi radiologiczne w tej lecznicy wypowiedziała umowę. Jak informuje Bożenna Pacholczak, przyczyną ma być zbyt restrykcyjne przestrzeganie przez władze szpitala zasad podpisanej umowy. Firma była kontrolowana co do między innymi terminowości opisów badań i innych świadczeń. - Jeśli firma nie wywiązuje się z terminów to obciążamy ich karami umownymi czego podobno firma nie przewidziała – mówi Bożenna Pacholczak.

Wypowiedzenie złożone przez firmę kończy się 31 lipca. Zatem do tego czasu władze szpitala będą musiały uporać się z nowym problemem. Jak mówi Bożenna Pacholczak jest to wystarczająco dużo czasu na rozpisanie nowego przetargu, którym – jak dodaje dyrektor – zainteresowane już teraz są 3 firmy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej