Dzisiaj jest: 21 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Zaproszenia do udziału w Air Show 2017 wysłane

poniedziałek, 13 luty 2017 15:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Zaproszenia do udziału w tegorocznym Air Show organizatorzy wysłali do 30 państw z całego świata, a także do ok. 10 zespołów akrobacyjnych. Air Show 2017 odbędzie się na radomskim Sadkowie 26 i 27 sierpnia.

 

Biuro Organizacyjne Air Show 2017 wysłało zaproszenia między innymi do wszystkich państw-członków NATO oraz Sił Powietrznych Maroka, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Pakistanu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zaproszenia otrzymały także znane zespoły akrobacyjne, które już prezentowały się na radomskich pokazach: francuski Patrouille de France, włoski Frecce Tricolori, brytyjski Red Arrows oraz trzy zespoły, które w Radomiu nie miały okazji jeszcze gościć: turecki Turkish Star, Saudi Hawks Aerobatic Team z Arabii Saudyjskiej i amerykański Blue Angels. Biuro Organizacyjne negocjuje także możliwość przylotu na radomskie Air Show między innymi myśliwca F-18 hiszpańskich Sił Powietrznych, F-15 w barwach Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz F-16 Solo Turk z Turcji, który gościł w Radomiu 4 lata temu.
Na 22 lutego zaplanowano rekonesans przedstawicieli wojska na lotnisku na Sadkowie w związku organizacją Air Show. Same pokazy odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej