Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Forum „Wszyscy równi”. Dla niepełnosprawnych

czwartek, 30 kwiecień 2015 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy, jak zaktywizować je społecznie? Radomska filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu zorganizowała forum „Wszyscy równi”.

Aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, ale też i wykluczonych ze społeczeństwa. To główny cel, dla którego od kilku już lat filia radomska Wojewódzkiego Urzędu Pracy organizuje forum „Wszyscy równi”. Występy artystyczne niepełnosprawnych miały urozmaicić forum, ale to wystąpienia przedstawicieli władz miasta i instytucji, które zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym były najważniejsze. Bo to one miały dać impuls do właściwych działań.

- Łatwo nie jest. Mam wrażenie, że trochę za mało jest takich inicjatyw w mieście – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, filia w Radomiu. - Będziemy cyklicznie organizować takie spotkania. Chcemy nawiązać bliższą współpracę z Urzędem Miejskim żeby takich spotkań było więcej – dodaje.

W 2014 roku w regionie radomskim było około 13 % bezrobotnych niepełnosprawnych. Niestety, dane nie są optymistyczne, a skala problemu – duża. - Jest bardzo dużo potrzebujących w mieście. Co prawda od kilku miesięcy bezrobocie w regionie systematycznie maleje, ale jeśli chodzi o bezrobotnych niepełnosprawnych, to jest inaczej. Bo stopa bezrobocia się nie zmienia, a nawet nieznacznie rośnie – informuje Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Władze Wojewódzkiego Urzędu Pracy chcą, żeby forum było przyczynkiem do dalszych działań. Liczą też na środku z Unii Europejskiej bo w najnowszym rozdaniu unijnym wiele uwagi będzie poświęconej właśnie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Podczas forum, które zorganizowano w Resursie Obywatelskiej odbyły się także prezentacje warsztatów terapii zajęciowej. W Radomiu działa 6 takich warsztatów. Skupiają one w sumie prawie 200 niepełnosprawnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Miliony na innowacje dla niepełnosprawnych

  Blisko 3 miliony złotych otrzymało miasto na projekt, którego celem jest poprawa jakości usług społeczno-opiekuńczych osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie oraz ich rodzin.

 • Nowe auto dla niepełnosprawnych

  Do tej pory korzystali z dość wysłużonego mercedesa. Teraz mają nowiutkie Renault. Radomska Caritas zakupiła nowe auto dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Zakup był możliwy dzięki pomocy kilku partnerów.

 • Pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnymi. Rusza nabór

  Nawet 100 tysięcy złotych otrzymają organizacje, które przedstawią najlepsze pomysły na innowacyjne rozwiązania, ułatwiające życie osobom zależnym i ich opiekunom. Nabór wniosków o przyznanie grantów rusza 21 listopada.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej