Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Młodzi o polityce

czwartek, 30 kwiecień 2015 18:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Młodzieżowa debata prezydencka odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Samych kandydatów nie było, ale programy wyborcze prezentowali ich radomscy przedstawiciele.

Przedstawiciele sześciu kandydatów na prezydenta RP prezentowali młodzieży najważniejsze punkty programów wyborczych. Młodzież żywiołowo i z zainteresowaniem reagowała na prezentowane poglądy.

Raczej warto wiedzieć co się dzieje we własnym kraju. To nie jest zbytnio mądre żeby nie brać udziału w wyborach, żeby nie wiedzieć co się dzieje, bo może dochodzić do samowoli, korupcji i warto mieć wpływ na to co się dzieje – mówi Marek Kwiatkowski.

Chociaż w większości nie mają jeszcze praw wyborczych, to w VI liceum młodzi ludzie przed debatą zorganizowali sondaż popularności kandydatów na prezydenta. Jak się okazało, poglądy młodych są nieco inne niż dorosłych. Przy szkolnej frekwencji 42 % najwyższe, bo 30 % poparcie uzyskał Paweł Kukiz, drugi był obecny prezydent Bronisław Komorowski, który uzyskał prawie 19 % poparcia, a trzeci Janusz Korwin-Mikke - ponad 12 %. To pokazuje, że przyszli wyborcy swoich reprezentantów mogą chcieć szukać wśród mniej obecnie znaczących polityków. – Myślę że dobrze by było rozpatrzyć nowe perspektywy, spojrzeć na nowych kandydatów. Świeże twarze, że tak powiem – mówi Karolina Wojdat.

Młodzieżowa debata prezydencka to pierwsza taka inicjatywa w Radomiu. Spotkanie zorganizował samorząd uczniowski VI LO im. Jana Kochanowskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

 • Debata historyczna...W Rok Niepodległej

  W Oratorium św. Flipa Neri księży filipinów w Radomiu odbyła się debata historyczna pod tytułem „Trybunał Historyczny – spór o przyczyny upadku I Rzeczypospolitej”. Debatę zorganizowało Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Liceum Katolickie im. św. Filipa Neri.

 • „Kochanowski” na wysokim miejscu. Z technikami gorzej

  12 miejsce w kraju zajęło VI liceum im. J. Kochanowskiego w Radomiu w rankingu „Perspektyw”. To skok o 8 pozycji w porównaniu do roku ubiegłego. W rankingu techników jest gorzej. Radomski „Elektronik”, który jeszcze dwa lata temu był 8, teraz zajął 51 miejsce.

 • Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie w nowej odsłonie

  Po trzech miesiącach przerwy znów czynne jest muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Placówka zyskała nowe atrakcje dla zwiedzających.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej