Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nie wystarczy totalna opozycja

piątek, 03 marzec 2017 15:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Ryszard Petru w Radomiu. Lider Nowoczesnej krytykuje obecny rząd i zapowiada, że ma plan, jak wygrać podczas wyborów z Prawem i Sprawiedliwością.

 

Ryszard Petru powtórzył w Radomiu to co głosi od dawna, czyli krytykę rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Za naszych rządów inwestycje będą znacznie większe. A w związku z tym wzrosną płace – zapewnia Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej. - Polacy potrzebują silnej gospodarki, nadziei na znacznie wyższe wynagrodzenia, na lepsze życie. A tego PiS im nie da. Ryszard Petru przyjechał do Radomia, aby wygłosić otwarty wykład w Wyższej Szkole Handlowej. Znalazł też czas na krótkie spotkanie z dziennikarzami. Lider Nowoczesnej przekonywał, że ma pomysł na zwycięstwo w walce z Prawem i Sprawiedliwością. - Nie wystarczy być totalną opozycją, trzeba mieć propozycje na przyszłość – mówi Ryszard Petru. - Musimy przekonać część osób, które głosowały na PiS, aby zagłosowały na Nowoczesną. Część ludzi wybrało Beatę Szydło i Andrzeja Dudę, sądząc, że mają dobre intencje. Okazało się, że prezydent jest pasywny, a pani premier wykonuje polecenia Jarosława Kaczyńskiego. Wiele osób może czuć się oszukanych. Przewodniczący Nowoczesnej skomentował też zamieszanie wokół ewentualnej kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europy. - To co robi Saryusz-Wolski i PiS to działania na szkodę Polski – podkreśla Ryszard Petru. - Kandydatura Saryusza-Wolskiego jest po to, aby zmniejszyć szanse Donalda Tuska. Natomiast liderka Nowoczesnej w Radomiu Katarzyna Kalinowska odniosła się do sytuacji w naszym mieście. Skrytykowała PiS, ale dostało się też Platformie Obywatelskiej. - Ostatnie 10 lat były stracone dla naszego miasta. Rządy PiS były tak samo złe, jak obecne Platformy Obywatelskiej – krytykuje Katarzyna Kalinowska. - Łączy je zadłużenie miasta, czy nietrafione inwetycje. Podczas wykładu Ryszard Petru zarzucił Prawu i Sprawiedliwości nadmierne wspieranie sektora państwowego w gospodarce. Jego zdaniem błędem jest też podatek bankowy, czy pomysł zakazu handlu w niedziele.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • W WSH piszą listy w obronie praw człowieka

  W Wyższej Szkole Handlowej rozpoczął się finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Każdy może napisać list w obronie praw człowieka do rządów krajów, w których te prawa są łamane. Akcja odbywa się pod patronatem Amnesty International. Będzie trwała przez całą noc. Zakończy się w niedzielę.

 • Napisz list w obronie łamanych praw obywateli

  Finał tegorocznego Maratonu Pisania Listów odbędzie się w ten weekend w Wyższej Szkole Handlowej. Im więcej listów, tym lepiej. Praktyka pokazuje, że mogą one uratować życie.

 • WSH współpracuje z ZUS

  Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To pierwsza uczelnia na południowym Mazowszu, która zawarła takie porozumienie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej