Dzisiaj jest: 6 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dobra woda dla Jedlińska

piątek, 01 maj 2015 16:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Koniec z awariami i niezbyt smaczną „kranówką”. W Jedlińsku zakończono modernizację stacji uzdatniania wody.

 

Prace inwestycyjne trwały niecały rok. Mieszkańcy gminy Jedlińsk – jak zapewniają inwestorzy – odczują zdecydowaną poprawę. Nie tylko w smaku wody. Przed modernizacją dochodziło bowiem do częstych awarii. - Nie było odpowiedniego ciśnienia. Jakość wody też nie była taka jak teraz – wspomina Teresa Siejek, koordynator inwestycji.

O odpowiednią jakość wody dbają między innymi nowe filtry ciśnieniowe w stacji uzdatniania wody. Generalny wykonawca inwestycji – firma Skanska – zainstalowała tu zupełnie nową i nowoczesną technologię uzdatniania wody. - Są to filtry specjalnego typu z taką podwójną dennicą, które dają zdecydowanie lepsze napowietrzenie wody. Usuwanie związków żelaza i manganu jest znacznie skuteczniejsze niż w starej technologii - tłumaczy Anita Sobańska, kierownik budowy.

Przedstawiciele generalnego wykonawcy – jak przekonują – na własnej skrzy sprawdzili jakość wody. Jakość zbadał już także Sanepid.- Wodę mamy w tej chwili bardzo dobrą. Po badaniach Sanepidu jest to woda odpowiadająca rozporządzeniu ministra zdrowia z 2007 roku, czyli jest to woda nadająca się do spożycia przez ludzi – informuje Anita Sobańska.

Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Jedlińsku kosztowała ponad 4 miliony złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zespół z Jedlińska gra o awans

  Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

 • W czwartek obchodzimy światowy Dzień Wody.

  Z tej okazji odwiedziliśmy Wodociągi Miejskie w Radomiu i sprawdziliśmy jaka woda płynie w naszych domowych kranach. To najlepsza „karnówka” w Polsce – mówi Leszek Trzeciak, prezes spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu.

 • Śmierć znowu przegrała

  Jedlińskie kusaki 2018, czyli ścięcie śmierci. Ludowe obrzędy, znane od kilkuset lat, odbyły się również w tym roku. Tradycyjnie w ostatni wtorek karnawału,. I jak zwykle widowisko oglądały tłumy mieszkańców gminy.

 • Woda coraz droższa. Podwyżki w Radomiu

  O blisko 5 % wzrosły w Radomiu opłaty za dostarczenie wody zimnej i odprowadzenie ścieków. Podwyżki już obowiązują. Jak wyjaśnia prezes Wodociągów Miejskich, główną przyczyną wzrostu cen są prowadzone w mieście inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej