Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Przystanek Radom. Jutro strajk kobiet

wtorek, 07 marzec 2017 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 330 tysięcy złotych uzbieraliśmy w Radomiu podczas tegorocznego Finału WOŚP. To - jak mówią organizatorzy - „kosmiczny rekord”. I ważne, że pieniądze z nawiązką wracają do Radomia. W postaci sprzętów w szpitalach.

 

W Radomiu uczestnicy protestu spotkają się na ulicy Żeromskiego pod fontannami. Happening nosi nazwę „Przystanek Radom” i rozpocznie się o godz. 17. Międzynarodowy Strajk Kobiet odbędzie się 8 marca, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. W Polsce organizacją manifestacji zajmuje się Ogólnopolski Strajk Kobiet. To nieformalna, bezpartyjna inicjatywa kobiet, które należą do różnych organizacji kobiecych. Wśród uczestniczek protestów są też panie, które brały udział w Czarnym Proteście, który odbył się w październiku w wielu miastach Polski. Choć strajk to inicjatywa bezpartyjna, to mogą i popierają ją różni politycy. W Radomiu w tej sprawie działaczki PO zorganizowały konferencję prasową.
- Mamy XXI wiek i wydawałoby się, że prawa kobiet mamy zagwarantowane – mówi Anna Białkowska, posłanka PO. - Tymczasem codziennie rano musimy sprawdzać, czy jeszcze mamy prawa kobiet.
- Nie damy się wodzić za nos! - zapewnia Marta Michalska-Wilk, radna rady miejskiej. - To co funduje nam rząd zmusza nas do oficjalnego okazywania niezadowolenia. Zapraszam wszystkie radomianki, abyśmy wspólnie pokazały, że ze zdaniem kobiet trzeba się liczyć.
W ogólnopolskim strajku kobiet mogą oczywiście uczestniczyć także mężczyźni. Jak podkreślają organizatorzy protestu jedna czwarta kobiet zetknęła się z przejawami dyskryminacji. Polskie protesty wpisują się w serię manifestacji w różnych państwach. Szacuje się, że 8 marca strajk kobiet odbędzie się w ponad 30 krajach. Hasłem przewodnim jest „Solidarność naszą bronią”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 • Oszukali wyborców? PO: „niech zrezygnują z mandatów”

  Zarząd radomskiej PO oczekuje, że Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca zrezygnują z mandatów radnych. Zdaniem przedstawicieli Platformy, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca oszukali swoich wyborców.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej