Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Fabryka sprzedana. Drzwi zamiast łączników

poniedziałek, 13 marzec 2017 16:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Firma Windoor z Radomia kupiła teren i budynki dawnej Fabryki Łączników. Windoor zamierza uruchomić na Potkanowie produkcję między innymi drzwi oraz zatrudnić około 200 osób.

Łączniki ogłosiły upadłość 6 lat temu. Od 2013 roku trwały próby sprzedaży zakładu. Kolejne przetargi nie przynosiły rozstrzygnięć. Dopiero przetarg ogłoszony w tym roku i obniżenie ceny wywoławczej do kwoty nie mniejszej niż 9 milionów złotych pozwoliło znaleźć kupca. Sąd Gospodarczy w Siedlcach, który prowadził postępowanie, zaakceptował ofertę złożoną przez firmę Windoor z Radomia. Oferta radomskiej firmy była jedyną, jaka wpłynęła na przetarg. - Jest to firma Windoor z Radomia. To bardzo dobrze, że jest miejscowy inwestor. Zakład będzie w dalszym ciągu żył. Co prawda nie będzie produkował łączników, ale będzie produkował drzwi, deski podłogowe i parapety. To wszystko ustali sobie przyszły inwestor – mówi Regina Płochocka, syndyk masy upadłościowej Fabryki Łączników. Firma Windoor załatwia obecnie niezbędne formalności w celu ostatecznego zakupu majątku Łączników. Później rozpocznie się porządkowanie terenu o powierzchni 14 hektarów i generalny remont hal - dodaje Regina Płochocka. Jak poinformował nas przedstawiciel firmy Windoor uruchomienie nowej fabryki planowane jest w 2018 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dawne budynki Fabryki Broni nadal bez kupca

  Nie ma chętnych na zakup budynków dawnej fabryki Broni. Na drugi przetarg ogłoszony w maju przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii nie wpłynęła żadna oferta.

 • Browar Saskich sprzedany prywatnemu właścicielowi

  Osoba prywatna z gminy Iłża kupiła Browar Saskich. Jak informuje magistrat, nabywca chce wyremontować obiekt i prowadzić w nim działalność produkcyjną.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Browar Saskich na sprzedaż

  Miasto chce sprzedać Browar Saskich. Cena wywoławcza to ponad 1 milion 700 tysięcy złotych. Miasto nie wskazuje potencjalnym nabywcom co ma powstać na terenie browaru. Warunek jest tylko jeden: nowy właściciel nie będzie mógł...warzyć piwa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej