Dzisiaj jest: 29 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

Kto wystąpi podczas Air Show 2017? Pierwsze odpowiedzi

środa, 15 marzec 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa kompletowanie uczestników sierpniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chęć udziału w imprezie wyraziły Pakistan, Litwa i Ukraina.

Biuro Organizacyjne Air Show 2017 wysłało zaproszenia do ponad 30 państw. Chęć udziału w sierpniowych pokazach na lotnisku na Sadkowie wyraziły już Pakistan, Litwa i Ukraina. Trwają negocjacje z attache wojskowymi tych państw. Wiadomo już, że udziału w radomskim Air Show odmówiły Szwecja i Szwajcaria. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że także i Wielka Brytania. Od kilku edycji podczas Air Show na wystawie statycznej obok samolotów, prezentowany jest także sprzęt wojsk lądowych. Podobnie będzie i w tym roku. Niewykluczone, że swój sprzęt – w tym między innymi czołg Abrams - zaprezentują w Radomiu także wojska lądowe Stanów Zjednoczonych. Trwają zaawansowane rozmowy w tej sprawie. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 odbędą się 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie. Będzie to jedenasta radomska edycja tej imprezy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej