Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Będzie zalew w Białobrzegach

sobota, 02 maj 2015 14:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 70-hektarowy zalew powstanie w Białobrzegach. Władze miasta i gminy liczą, że przyciągnie wielu nowych turystów.

 

Aktualnie w Białobrzegach na terenie, na którym ma powstać zbiornik trwają badania ichtiologiczne i ornitologiczne. Władze Białobrzegów mają trzy koncepcje zbiornika. - Po badaniach wybierzemy jedną koncepcje – mówi Andrzej Oziębło, starosta powiatu białobrzeskiego. - Chcemy to zrobić w zgodnie z naturą. Na tym ternie, na którym planujemy budowę jest starorzecze Pilicy. Zostawiamy to koryto, odsuwamy się dalej z inwestycją. Tu jest sporo ptactwa i innych organizmów. Po to są teraz badania, żeby było wiadomo gdzie później przenieść te organizmy żywe. Żeby było w zgodzie z naturą – dodaje. Prace związane z budową zalewu trwają od ubiegłego roku. Na początku nowego roku – jak informuje starosta – gotowy ma być raport Regionalnej Dyrekcji Środowiska związany z inwestycją. Potem rozpoczną się prace projektowe. - W przyszłym roku, według deklaracji wojewody, zostaną zabezpieczone środki na dokumentację projektową. W 2017 roku rozpoczęlibyśmy budowę – informuje Andrzej Oziębło. - Zalew jest w master planie Polski. Także potem pozostałoby tylko pozyskanie środków z Unii Europejskiej. Jesteśmy dobrej myśli – dodaje starosta. Budowa zalewu ma kosztować około 20 milionów złotych i trwać dwa lata, czyli zbiornik miałby zostać oddany do użytku w 2019 roku. Władze Białobrzegów liczą, że nowy zalew przyciągnie w to miejsce wielu turystów. Także z Warszawy i z Radomia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • 10 lat ośrodka EMAUS

  W niedzielę w Turnie pod Białobrzegami odbyły się uroczystości związanie z jubileuszem 10-lecia Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej EMAUS.

 • Konflikt w Białobrzegach. Spór o służbę zdrowia

  Kilka dni temu ze stanowiska odwołana została dyrektorka Miejsko– Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach. Oficjalny powód: utrata zaufania przez władze miasta. W tle są zarzuty prokuratorskie oraz planowane przez władze połączenie dwóch placówek.

 • Solidarni z Szymonkiem

  Ponad 44 tysięcy złotych na leczenie chorego Szymonka zebrali organizatorzy festynu w Białobrzegach. W imprezie wzięły udział całe rodziny. Wsparcia udzieliły władze gminy i powiatu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej