Dzisiaj jest: 29 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Róże zgodnie z harmonogramem ?

poniedziałek, 04 maj 2015 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakład Usług Komunalnych rozpoczął sadzenie kwiatów wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który stoi przed klasztorem Ojców Bernardynów.

Temat braku kwiatów wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej stał się głośny od minionego czwartku, kiedy w Radomiu gościł Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP. Andrzej Duda oraz poseł PiS Marek Suski w ostrych słowach skrytykowali obecne władze Radomia za brak kwiatów wokół pomnika.

Już w piątek, 1 maja władze Radomia odniosły się do słów Andrzeja Dudy, wyjaśniając dlaczego kwiatów nie było i kiedy się pojawią. Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem nasadzeń przez ZUK, prace miały się rozpocząć w poniedziałek, 4 maja. I tak się stało. Ale poseł PiS Marek Suski ma własną teorię na ten temat: - Apelowaliśmy do prezydenta i widzę, że apel poskutkował. Szkoda, że to musiało przejść przez media ogólnopolskie. Dopiero pod takim naciskiem prezydent zdecydował się posadzić kwiaty. To niezrozumiałe bo pod wszystkimi pomnikami w Radomiu kwiaty są, a tylko pod tym jednym nie było.

Ze słowami posła Suskiego nie zgadza się wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak: - Cała ta sytuacja związana z obecnością w Radomiu kandydata, którego nazwiska wymieniał nie będę, to jest swoistego rodzaju hucpa polityczna. Od kilku tygodni było wiadomo kiedy ZUK zacznie sadzić kwiaty pod pomnikiem. Zależy nam by całe miasto wyglądało bardzo dobrze, a nie tylko jego wybrane miejsca.

Nowe nasadzenia – zdaniem wiceprezydenta Frysztaka – spowodują duże oszczędności w budżecie miasta: - 45 tysięcy złotych rocznie było przeznaczane na nasadzenia w tym konkretnym miejscu wokół pomnika. W tym roku będą to róże wieloletnie i koszt początkowy z zakupem i nasadzeniem wyniesie 10 tysięcy złotych.

Magistrat szacuje, że w przyszłych latach koszt pielęgnacji róż wokół pomnika wyniesie rocznie około 1,5 tysiąca złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żołnierze AK będą mieli swój pomnik

  W Radomiu powstanie pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej Okręgu „JODŁA”. We wtorek wbito pierwszą łopatę pod budowę pomnika. Jego odsłonięcie planowane jest 9 września.

 • Pomnik „Czerwca '76”: od września wytężone prace

  Od września Komitet Budowy Pomnika Radomskiego Czerwca '76 zamierza przyspieszyć swoje działania. Na razie do komitetu nie dołączył, jako honorowy członek, Andrzej Sobieraj, który założył drugi komitet. Ale sprawa pozostaje otwarta.

 • Będzie kolejna rzeźba na deptaku. Być może stolik

  Magistrat ogłosił konkurs na koncepcję rzeźby Witolda Gombrowicza. Rzeźba ma stanąć na Placu Konstytucji 3 Maja być może jeszcze w tym roku.

 • Idea dzieli zamiast łączyć. Drugi komitet budowy pomnika

  Zawiązał się drugi komitet budowy Pomnika Radomskiego Czerwca'76. W jego skład weszli m.in. parlamentarzyści i radni PiS oraz radni PO. Powołanie do życia dwóch niezależnych komitetów pokazuje, że to co powinno łączyć – dzieli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej