Dzisiaj jest: 27 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Małe szanse dla fabryki Airbus w Radomiu?

poniedziałek, 04 maj 2015 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej senator Wojciech Skurkiewicz tonuje optymistyczne nastroje, jakie pojawiły się po informacji, że Airbus rozważa wybudowanie w Radomiu fabryki do produkcji elementów do śmigłowców.

Według senatora Skurkiewicza budowa fabryki nie jest wymogiem offsetowym stawianym przez Polskę firmie Airbus: - Niestety, w obliczu informacji, które przekazał Czesław Mroczek, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej wynika, że jedynym wymogiem co do firmy Airbus Helicopters w offsecie jest wybudowanie Centrum Obsługi Śmigłowców na bazie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi.

W offsecie nie ma mowy o budowie dodatkowej fabryki w Radomiu, która produkowałaby elementy i podzespoły do śmigłowców Airbusa. - Dlatego dziwi mnie przekazywanie informacji przez czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, że Airbus w ramach offsetu będzie budował w Radomiu lub Łodzi fabrykę, która miałaby dostarczać elementy i podzespoły do śmigłowców – dodaje

Wojciech Skurkiewicz.

Informację, którą przekazał prezydent Radomia Radosław Witkowski o kandydaturze Radomia jako miejscu budowy nowej fabryki Airbusa, nie potwierdza profesor Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Uczelnia już ponad rok współpracuje z firmą Airbus Helicopters. Podczas sobotniej wizyty w Radomiu premier Ewa Kopacz pytana o radomską fabrykę Airbusa, także nie potwierdziła zamiarów wybudowania przez Airbus w Radomiu lub Łodzi nowej fabryki.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • E. Kopacz: „PiS cynicznie oszukuje mieszkańców Radomia”

  Ewa Kopacz, była premier odpiera zarzuty radomskich posłów PiS, że nie zadbała o to żeby Radom znalazł się w zapisach offsetu do umowy na zakup Caracali. Zdaniem E. Kopacz PiS oszukuje radomian.

 • PiS tłumaczy powody zerwania rozmów z Airbusem

  Radom nigdy nie był częścią pakietu offsetowego firmy Airbus, więc teraz nic nie straci – przekonują posłowie PiS. Dziś tłumaczyli powody zerwania negocjacji z producentem Caracali.

 • To koniec marzeń o „wyżynie lotniczej”

  To koniec marzeń o „wyżynie lotniczej”. Tak prezydent Radomia komentuje decyzję ministerstwa dotyczącą zerwania rozmów z firmą Airbus Helicopters. Zdaniem R. Witkowskiego, inwestycje, jakie planowała Firma Airbus byłyby impulsem do rozwoju regionu.

 • Rozmowy PGZ i Airbus Helicopters

  Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła rozmowy z firmą Airbus Helicopters na temat projektu Tiger HAD, czyli bojowego śmigłowca uderzeniowego. Chodzi o zakup 30 śmigłowców bojowych dla polskiej armii.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej