Dzisiaj jest: 29 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pierwszy dzień matur

poniedziałek, 04 maj 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Na początek maturzyści zmierzyli się z językiem polskim.

 

Absolwenci liceów i techników piszą różne egzaminy. Licealiści są pierwszym rocznikiem, który uczył się zgodnie z nową podstawą programową. Licealiści na języku polskim zmagali się z rozprawką „Wolna wola człowieka albo siła, która determinuje jego życie”, na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa". Drugim tematem była analiza wiersza Elisabeth Bishop. Maturzyści VI Liceum Kochanowskiego byli zadowoleni z tematów – Nie było trudno i spodziewałyśmy się właśnie „Lalki” Bolesława Prusa. Zbyt długo wałkowaliśmy tę lekturę by teraz słabo wypaść na maturze. Będzie dobrze – mówią Karolina i Zuzanna.

Maturzyści zdający tzw. starą maturę zmagali się natomiast m.in. z „Dziadami” Adama Mickiewicza. Na maturze pojawiło się też „Ziele na kraterze”, powieść Melchiora Wańkowicza. Matura z języka polskiego to egzamin obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Jeżeli absolwentom nie uda się uzyskać z tego egzaminu 30 % punktów, to nie zdobędą świadectwa dojrzałości. We wtorek, 5 maja drugi dzień matur – matematyka na poziomie podstawowym oraz język łaciński i kultura antyczna. Zakończenie tegorocznych matur – 22 maja.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej