Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Teatr dla dzieci i dorosłych

sobota, 01 kwiecień 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Taniec i śpiew złożyły się na spektakl, który przygotowały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Przedstawienie miało też przesłanie, które dotyczy także dorosłych.

 

Spektakl nie trwał długo, ale atrakcji było w nim wiele. Kolorowe stroje, taniec, śpiew i dużo zabawy. Wykonawcy zwrócili uwagę widzom na rolę, jaką odgrywa upływający czas i zmieniające się pory roku. Szkolny teatrzyk to przykład zajęć pozalekcyjnych, jakie prowadzi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6
- Na terenie naszej szkoły działają różne koła teatralne – mówi Wioletta Mazurek, dyrektor PSP 6.- Dzieci chętnie angażują się w takie zajęcia. Spektakle prezentujemy wewnątrz naszej szkoły, ale też poza nią na przykład w domu pomocy społecznej.
Dla wielu dzieci na widowni była to pierwsza okazja do poznania atmosfery, jaka panuje w szkole. Placówka prowadzi też oddziały integracyjne. W przygotowaniu spektaklu wzięły też oczywiście udział dzieci z takich klas.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Teatr organizuje konkurs dla reżyserów

  To duża szansa dla młodych reżyserów – mówi dyrektor radomskiego teatru o trwającym właśnie konkursie. Zwycięzca dostanie aktorów, scenę i możliwość wygranej na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który odbywa się w Radomiu.

 • „Mayday 2” hitem. Po wakacjach „największe przedstawienie w historii”

  Radomski teatr ma widownię – mówi dyrektor podsumowując miniony sezon. Hitem był „Mayday 2”. Teraz w teatrze wakacyjna przerwa, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Trwają przygotowania do – jak mówi dyrektor – największego przedstawienia w historii placówki.

 • Gimnazjum w Wierzbicy gra Moliera

  Komedię Moliera „Mieszczanin szlachcicem” w formie musicalu wystawili aktorzy amatorzy z Wierzbicy. Sala Resursy Obywatelskiej wypełniła się po brzegi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej