Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wielkanoc w SOSW im. M. Grzegorzewskiej

piątek, 14 kwiecień 2017 15:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak co roku wielkanocne spotkanie odbyło się przed świętami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Niesłyszących w Radomiu. Podopieczni placówki przygotowali z okazji świąt spektakl.

 

Spotkanie Wielkanocne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu to już tradycja. - Są to dni bardzo ważne. Wiadomo, że święta zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocne są zawsze okazją do spotkań w gronie rodzinnym. A my tutaj w szkole jesteśmy rodziną i staramy się żeby taka atmosfera, jaka panuje w naszych domach, zapanowała także i wtedy kiedy my spotykamy się przy wielkanocnym stole – mówi Małgorzata Zięba, dyrektor SOSW w Radomiu.
Tego wielkanocnego stołu nie zabrakło także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Zanim jednak społeczność szkolna zasiadła do bogato zastawionych stołów, uczniowie zaprezentowali spektakl nawiązujący do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. - Zawsze cała społeczność włącza się w przygotowania takich uroczystości, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy administracji oraz kucharki. Wszyscy staramy się żeby nadać tym uroczystościom odpowiednią oprawę. Żeby było przyjemnie i nam, i zaproszonym gościom – dodaje Małgorzata Zięba.
Po przedstawieniu, które zostało nagrodzone gromkimi brawami, uczestnicy spotkania złożyli sobie wielkanocne życzenia. Jak co roku, wszystkie potrawy, jakie znalazły się na świątecznym stole, przygotowane zostały w szkolnej stołówce przez podopiecznych ośrodka.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • Trwa Triduum Paschalne.Wielki Piątek

  Wielki Piątek, to drugi dzień trwającego w kościele katolickim Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wierni rozważają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

 • W piątek rozpoczyna się kiermasz wielkanocny

  Swoje wyroby będą prezentować m.in. rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i radomscy przedsiębiorcy.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej