Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Obwodnica zachodnia Radomia – kiedy ruszą prace?

czwartek, 07 maj 2015 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Do połowy 2018 roku – zgodnie z planami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ma być wybudowana zachodnia obwodnica Radomia. Ale kiedy budowa się rozpocznie nie wiadomo.

 

Wjazd na obwodnicę będzie możliwy tylko w węzłach: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), w Wolanowie i Radom Południe (w Młodocinie). W ramach inwestycji mają być wybudowane dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu każda i pasem awaryjnym. Równolegle przebiegać będą drogi dojazdowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. – W ogłoszonym przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie zachodniej obwodnicy Radomia, wpłynęło 7 ofert. Najtańsza opiewa na około 729 milionów złotych, a najdroższa na 977 milionów złotych – mówi Agnieszka Stefańska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczy na budowę ponad 834 miliony złotych. Inwestycja będzie realizowana w systemie "projektuj i buduj". Aktualnie trwa weryfikacja nadesłanych ofert. – Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brana jest pod uwagę nie tylko cena, ale również termin realizacji inwestycji. Wykonawcy mogli zaoferować od 30 do 33 miesięcy na czas prac – dodaje Agnieszka Stefańska. Na razie trudno określić kiedy budowa się rozpocznie. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych ma 30 dni na zakończenie kontroli. Dopiero po jej zakończeniu nastąpi podpisanie umowy z wybranym wykonawcą. Zgodnie z planem budowa zachodniej obwodnicy Radomia powinna się zakończyć w połowie 2018 roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Unieważnią przetarg? Oddala się budowa trasy N-S

  MZDiK prawdopodobnie unieważni przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku droższa o 17 milionów od kosztorysu inwestycji.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • Trwa budowa zachodniej obwodnicy Radomia. Ponad połowa wszystkich prac wykonana.

  Gotowe jest już ponad 50 % tej inwestycji. Trasa skróci podróż z Warszawy na południe kraju i odciąży zakorkowany Radom. Wartość inwestycji to prawie 730 milionów złotych.

 • Indiańska Droga Sat-Okha w pobliżu Radomia

  Indiańska Droga Sat-Okha - tak będzie się nazywał odcinek ekspresowej "siódemki", który biegnie wzdłuż granicy Szydłowca. Decyzję podjęli radni Szydłowca, którzy liczą, że sława Indianina przyciągnie turystów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej