Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Ile trwa rozpatrywanie spraw w sądach? Prezes odpowiada

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 160 tysięcy spraw rozpatrzyły sądy z okręgu radomskiego w ubiegłym roku. Jak informuje prezes Sądu Okręgowego, średnio na rozpatrzenie w tym sądzie sprawa czeka 4 miesiące. W sądach rejonowych dwa razy krócej.

 

Sąd Okręgowy w Radomiu i siedem sądów rejonowych w: Radomiu, Grójcu, Kozienicach, Szydłowcu, Zwoleniu, Przysusze i Lipsku tworzą sądownictwo okręgu radomskiego. Jak informuje prezes Sadu Okręgowego, w ubiegłym roku do wszystkich tych sądów wpłynęło do rozpatrzenia prawie 160 tysięcy spraw. Do samego sądu okręgowego ponad 12 tysięcy. Do wszystkich, siedmiu sądów rejonowych prawie 145 tysięcy spraw. - Załatwiliśmy we wszystkich sądach 157 309 spraw. Więcej spraw załatwiliśmy niż wpłynęło - informuje
Stanisław Jaźwiński, prezes Sądu Okręgowego w Radomiu.
W radomskim sądownictwie zatrudnionych jest blisko 760 osób. Samych sędziów natomiast jest prawie 150, przy czym ponad 40 pracuje w sądzie okręgowym, a pozostali w sądach rejonowych. Zatem, jak informuje prezes, średnio na jednego sędziego w ubiegłym roku przypadało ponad 1000 spraw. -
Te sprawy mają różny charakter, od bardzo skomplikowanych, które często trwają kilka lat, po sprawy, które w zasadzie można załatwić od ręki - dodaje
Stanisław Jaźwiński.
W radomskim Sądzie Okręgowym czas oczekiwania sprawy na załatwienie to 4 miesiące, w sądach rejonowych – nieco ponad 2 miesiące.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Sędziowie przeciw zmianom

  Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Radomskiego wyraża sprzeciw wobec odwołania przez Ministra Sprawiedliwości w trakcie kadencji prezesów i wiceprezesów Sądu Okręgowego i Rejonowego w Radomiu bez podania uzasadnienia.

 • „To czarny dzień w polskiej demokracji”. Demonstracja w Radomiu

  W całej Polsce, także w Radomiu wczoraj wieczorem odbywały się demonstracje przeciwko zmianom planowanym przez rząd w sądownictwie. Pod radomskim Sądem Okręgowym zorganizowano „Łańcuch światła”.

 • „To czarny dzień w polskiej demokracji”. Demonstracja w Radomiu

  W całej Polsce, także w Radomiu wczoraj wieczorem odbywały się demonstracje przeciwko zmianom planowanym przez rząd w sądownictwie. Pod radomskim Sądem Okręgowym zorganizowano „Łańcuch światła”.

 • Tłumy w poszukiwaniu Ducha Miasta

  Kolejna Anima Urbis za nami. Nocna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To okazja do tego, żeby w niecodzienny sposób dowiedzieć się więcej na temat mało znanych wydarzeń z historii Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej