Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

40 Radomska Wiosna Literacka. Z kryminałem

środa, 19 kwiecień 2017 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

W poniedziałek, 24 kwietnia rozpocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku motywem przewodnim będzie literatura kryminalna.

 

Dziś przed południem przed biblioteką zalegał jeszcze śnieg. Zatem aura, póki co, jest mało wiosenna. Niezależnie od pogody, w bibliotece już czuć wiosnę. Za kilka dni, bo już w poniedziałek, 24 kwietnia rocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. W tym roku będzie to wiosna kryminalna, a rozpocznie się od otwarcia wystawy fotografii wykonanych przez poetę, prozaika Jacka Dehnela. - Wystawa jest poruszająca - mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. - Są na niej fotografie portretowe. Znajdują się tam zdjęcia osób, o których już na pierwszy rzut oka możemy powiedzieć, że są przestępcami, ale są też fotografie zaginionych dzieci, czy kobiet, które dopuściły się drobnych kradzieży i wyglądają jakby były bardzo zaskoczone tym, że znalazły się w tak dramatycznych okolicznościach – dodaje dyrektorka MBP w Radomiu.

Otwarcie wystawy odbędzie się w bibliotece głównej przy ul. Piłsudskiego. Także tu we wtorek zaplanowano spotkanie z Markiem Krajewskim, znanym autorem kryminałów, laureatem m.in. Paszportu „Polityki”. We wtorek również, ale w bibliotece w Jedlińsku odbędzie się spotkanie z pisarzem pochodzącym z Radomia, także docenionym i nagradzanym, nominowanym do Nagrody Literackiej Nike - Zbigniewem Kruszyńskim. W środę z kolei w programie znalazły się spotkania z Małgorzatą Strękowską-Zarembą, autorką m.in. dziecięcych opowiadań o detektywie Kefirku. O 17.00 z kolei w siedzibie przy ul. Piłsudskiego ma się odbyć promocja antologii opowiadań „Powroty. Radom”. Publikacja powstała z okazji 40. wiosny literackiej. Jedenastu pisarzy z Radomia napisało opowiadania, których akcja rozgrywa się w Radomiu. - Jedenaście osób, a to przecież nie wszystkie, które piszą w Radomiu, udało się zaprosić do stworzenia książki. To świadczy o tym, że mamy w mieście środowisko literackie, które ze sobą współpracuje i dyskutuje – ocenia Anna Skubisz-Szymanowska.

40. Radomska Wiosna Literacka zakończy się w czwartek. W bibliotece głównej odbędzie się recital Adama Tkaczyka pod tytułem „Czterdzieści lat minęło...”. Będzie to wieczór podsumowujący czterdzieści edycji wiosen.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monodram o Józefie Piłsudskim

  Wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorka Ewa Dałkowska przypomniała postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, czytając fragmenty książki Kazimiery Iłłakowiczówny.

 • Sławomir Koper gościem 41 Wiosny Literackiej

  Bije rekordy w szybkości pisania książek, a publikacje jego autorstwa cieszą się wielką popularnością. Sławomir Koper proponuje czytelnikom sensacje, seks i afery społecznych elit. W ramach Wiosny Literackiej spotkał się z radomską publicznością.

 • Trwa 41 Wiosna Literacka. Ewa Dałkowska wystąpi w czwartek

  Ewa Dałkowska, znana aktorka teatralna i filmowa będzie gościem trwającej od wtorku w Radomiu Wiosny Literackiej. Spotkanie z Ewą Dałkowską odbędzie się w czwartek 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego.

 • Trwa 41 Radomska Wiosna Literacka

  W tym roku swoim programem nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 11 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pisarzem i autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej