Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Były, są i będą. Konferencja w SOSW

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

„Były, są i będą – Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w systemie edukacji”. Konferencja pod takim tytułem odbędzie się we wtorek w Radomiu. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

 

Wśród prelegentów konferencji, na którą zaprasza Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomiu są m.in. przedstawiciele rzecznika praw dziecka, fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, psychologowie i pracownicy naukowi zajmujący się tą problematyką. - Chcemy zwrócić uwagę na to, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną były, są i będą. I że zajmują one w systemie edukacji bardzo ważne miejsce – mówi Beata Nawrot, dyrektorka Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomiu.

Druga część konferencji zorganizowana zostanie na kształt forum eksperckiego. Wezmą w niej udział rodzice. - Są to rodzice dzieci z obniżoną sprawnością intelektualną, różnego rodzaju niepełnosprawnością. Chcemy z tej dyskusji wyciągnąć wnioski, które posłużą nam potem do lepszej edukacji. Może dzięki temu zwrócimy uwagę na aspekty, których jako edukatorzy nie dostrzegamy, a widzą je rodzice – zapowiada Beata Nawrot.

SOSW im. Janusza Korczaka jest organizatorem konferencji, ale odbędzie się ona w budynku Wyższej Szkoły Biznesu przy ul. Kolejowej 22. Początek o godzinie 10.00.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • Koniec szkoły

  Prawie 36,5 tysiąca uczniów z radomskich szkół zakończyło dziś rok szkolny 2016/2017. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka odbyła się gala wręczenia Oscarów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej