Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

 

Wniosek o przyznanie unijnego wsparcia na remont kamienicy położonej między rynkiem Miasta Kazimierzowskiego, a ulicą Wałową wraz z oficynami, trafił już do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych. - Staramy o kwotę dofinansowania w wysokości ponad 3 mln. złotych. Cała wartość projektu to 4,5 miliona. Planujemy tam generalny remont, łącznie z wymianą ogrzewania na miejskie – mówi Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja. Planowane jest także docieplanie i podbijanie, czyli wzmocnienie fundamentów, remonty stropodachów i stropów. Zakres prac będzie bardzo szeroki.

Kamienica Rynek 12, Wałowa 22 będzie trzecim projektem inwestycyjnym realizowanym obecnie przez spółkę. Trwają już prace na nieruchomości między ulicami Szewską i Rwańską, a niebawem zaczną się na nieruchomości położonej między ulicami Wałową a Bóżniczną. Dokładnie: Wałowa 19, 21, 21A, Bóżniczna 4, 6, 6A. Rada Miejska zgodziła się na przekazanie aportem do spółki Rewitalizacja należących do miasta udziałów w tej nieruchomości. Miasto miało 75 % tych udziałów. 25 % od prywatnych właścicieli wykupiła spółka. Po przekazaniu aportu, sprawy własności będą uregulowane. - Duża nieruchomość, duży projekt inwestycyjny, planujemy tam funkcję mieszkalno - usługową z garażem podziemnym. Realizacja do końca 2020 roku – mówi Mariusz Mróz.

W ramach prac wyremontowana zostanie stojąca na tym terenie piękna, ale bardzo zniszczona kamienica, oraz wybudowane w plombach nowe budynki od strony i Wałowej, i Bóżnicznej. Na początek wyburzone zostaną dobudówki i przeprowadzone zostaną badania.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Mieszkańcy – mieszkańcom

  Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej