Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Bezpieczeństwo na budowie

piątek, 08 maj 2015 15:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak poprawić bezpieczeństwo pracy w budownictwie? Jak stosować dobre praktyki, żeby nie dochodziło do wypadków przy pracy. Rozwiązań tego problemu szukali uczestnicy konferencji zorganizowanej w Radomiu przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

 

W marcu w Kozienicach, na terenie elektrowni podczas pracy zginął 44-letni mężczyzna przygnieciony dźwigiem. Śmiertelnych zdarzeń przy pracy tylko w samym Radomiu odnotowano w ubiegłym roku kilkanaście. W regionie radomskim do wypadków przy pracy najczęściej dochodzi właśnie w budownictwie. – Głównie są to wypadki związane z pracami szczególnie niebezpiecznymi, prace na wysokości, roboty ziemne. Najwięcej wypadków jest właśnie przy pracach na wysokości - mówi Jerzy Weremczuk kierownik radomskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. Inne branże, gdzie również dochodzi do wielu wypadków to przemysł, naprawa pojazdów czy rolnictwo. Według Państwowej Inspekcji Pracy większość wypadków wynika z niestosowania się pracodawców do przepisów prawa pracy. Zdarza się jednak, że i sami pracownicy lekceważą sobie zagrożenie. Chodzi na przykład o należyte zabezpieczenie prac na wysokości.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej