Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

Zarzuty dla Sebastiana N i sześciu innych osób

czwartek, 11 maj 2017 15:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 10 lat więzienia grozi Sebastianowi N. za uprowadzenie swojego syna Fabiana. Do uprowadzenia doszło w listopadzie 2015 roku. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Zarzuty postawiono jeszcze sześciu innym osobom.

 

 

Najpoważniejsze zarzuty prokurator postawił Sebastianowi N. - Prokurator postawił zarzut, że 24 listopada 2015 roku w Radomiu, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi czterema oskarżonymi także w tej sprawie, uprowadził swojego małoletniego syna wbrew woli matki dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności do 4 grudnia 2015 roku, czyli na okres 10 dni – mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Sebastian. N. usłyszał także cztery zarzuty znieważania kuratorów sądowych podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Sebastianowi N. za uprowadzenie swojego małoletniego syna i pozbawienie go wolności grozi kara więzienia od roku do 10 lat. Natomiast za znieważanie kuratorów grozi mu kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. Czterem innym osobom postawiono zarzut współsprawstwa w uprowadzeniu syna Sebastiana N. Tym osobom grozi kara od roku do 10 lat więzienia. - Kolejne osoby oskarżone w tej sprawie to Aleksandra S., Krzysztof B., którym prokurator w akcie oskarżenia zarzucił pomocnictwo w pozbawieniu wolności uprowadzonego dziecka, ułatwiając pozbawienie wolności. To ułatwienie miało polegać na dostarczaniu żywności, na udostępnianiu miejsca, w którym dziecko było przetrzymywane i na udostępnieniu środka transportu – dodaje prokurator Małgorzata Chrabąszcz.
Tym dwóm osobom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sebastian N. i pozostali oskarżeni nie przyznają się do winy. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Radomiu. Na razie nie jest znany termin pierwszej rozprawy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

 • Prokuratura postawiła zarzuty. Śledztwo przedłużone

  Dwie osoby usłyszały zarzut niegospodarności w związku z niedopełnieniem obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Zakład Usług Komunalnych przy wycince drzew w parkach. Wycinka miała miejsce w latach 2011-2014. Prokuratura przedłużyła śledztwo w tej sprawie do końca czerwca.

 • Śledztwo w sprawie samobójczej śmierci radomianina

  Ciało 24-latka znaleziono na terenie skateparku od strony ulicy Kolberga. Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. - Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówi Urszula Zajkowska, prokurator rejonowy. Prokurator zarządził sekcję zwłok mężczyzny.

 • Oszustwa na wielką skalę. Dochodzenie radomskiej policji
  Ponad 8 tysięcy osób na terenie kraju zostało oszukanych przez grupę firm oferujących usługi telekomunikacyjne, telemedyczne i sprzedających energię elektryczną. Zarzut oszustwa i podrabiania dokumentów usłyszało 35 osób.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej