Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Prawo od października na UTH. Co z medycyną?

poniedziałek, 11 maj 2015 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu uruchamia nowy kierunek. Od października będzie można studiować na radomskiej uczelni prawo. W planach jest także uruchomienie medycyny.

 

Na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym studiuje około 7 tysięcy osób. Do wyboru mają ponad 30 kierunków. Od października dojdzie jeszcze jeden: prawo. - Na te studia mamy już pozytywną opinię i potwierdzenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Przygotowujemy się do uruchomienia kierunku od tego roku – mówi profesor Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Rektor Zbigniew Łukasik liczy, że na nowym kierunku będzie studiować około 80 osób. Ale radomska uczelnia chce obok prawa wprowadzić jeszcze jeden nowy kierunek: medycynę. Nie wiadomo jednak kiedy zostanie on uruchomiony. Polska Komisja Akredytacyjna miała wątpliwości czy będzie miał kto wykładać chemię na tym kierunku. - Po rozmowie powiedziałem, że gdyby ktoś z komisji się pofatygował i zajrzał do internetu, to by wiedział, że chemia na uniwersytecie w Radomiu jest od ponad 50 lat. Z obsadą nie mamy problemów – dodaje profesor Zbigniew Łukasik. Teraz wszystko zależy od Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Rektor Zbigniew Łukasik liczy, że kierunek medyczny będzie mógł uruchomić także od października tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej