Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Ruszyła budowa stadionu piłkarskiego

poniedziałek, 15 maj 2017 17:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radosław Witkowski wbił dziś pierwszą, symboliczną łopatę pod budowę stadionu na ul. Struga.

 

 

Po pierwszym etapie inwestycji obiekt ma mieć 8,5 tysiąca miejsc i spełniać wymogi obowiązujące w ekstraklasie. - Inaugurujemy dzisiaj budowę stadionu piłkarskiego. To ważna dla naszego miasta chwila, bo zakładamy, że sezon 2018/19 nasze drużyny rozegrają na nowych, nowoczesnych obiektach – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Gościem inauguracji była poseł Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz, która dziękowała prezydentowi Witkowskiemu za zaangażowanie w realizację inwestycji. - Panie prezydencie, ja dzisiaj za tę konsekwencję bardzo dziękuję. Wiem, że decyzje instytucji finansowych były możliwe tylko wtedy, kiedy pan „dociskał kolanem” tych, którzy byli władni dawać na te inwestycje – zaznacza poseł Kopacz.

Głównym użytkownikiem stadionu ma być zespół Radomiaka. Póki co drugoligowy, ale władze klubu mają ambitne plany na najbliższe lata i powstający stadion ma pomóc je zrealizować. - Trzeba mieć świadomość, że wynik sportowy nie jest łatwy do osiągnięcia, ale mając takie obiekty, to myślę, że naprawdę wielkie chwile są dopiero przed nami – tłumaczy Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.

O tym, jak dużą rolę pełni nowoczesny stadion w rozwoju klubu piłkarskiego zapewniali zaproszeni na inaugurację budowy dziennikarze telewizji Canal Plus, którzy relacjonują na co dzień rozgrywki Ekstraklasy – Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski. - Nie ma lepszej rzeczy do zrobienia, niż oparcie klubu na szkoleniu młodzieży i na stadionie – podkreśla Tomasz Smokowski. - Mnie serce rośnie także dlatego, że moi dziadkowie pochodzą z Radomia. Także trzymam mocno kciuki, żeby to się udało, a uda się, innej możliwości nie ma – dodaje Andrzej Twarowski.

Planowany termin zakończenia inwestycji to jesień 2018 roku. Stadion wejdzie w skład Radomskiego Centrum Sportu.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej