Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dzieci z Łotwy na wakacjach pod Radomiem

czwartek, 08 czerwiec 2017 15:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 40-cioro dzieci z łotewskiego Daugavpils przyjechało do ośrodka Emaus w Turnie pod Białobrzegami. Organizatorem ich pobytu jest Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Przyjechali tu na 10 dni, i już wiedzą, że to za krótko. - za krótko, jeszcze chcemy. Mogłabym pół roku tu być – mówią na Karolina i Viviana

Paweł i Glebs ćwiczą taniec. Glebs trenuje od dwóch lat, Paweł od roku. Chętnie pokazują nam swoje umiejętności. Bo im też bardzo się tu podoba. - Wszystko mi się tu spodobało, można pograć na górze i na dole, pograć w piłkę, potańczyć – opowiada Glebs.

Dzieci nie mogą mówić o nudzie. Bo organizatorzy, Caritas Diecezji Radomskiej, przygotowali dla nich bardzo bogaty program. - Bardzo staraliśmy się, żeby pokazać im jak najwięcej, i historie Polski, czyli takie miejsca ważne dla Polaków, jak i troszeczkę rozrywki – mówi Anna Lis z Caritas Diecezji Radomskiej.

Na razie to, co widzieli, bardzo się podobało. Choć każdemu najbardziej podobało się co innego. - Wawel, tam było bardzo fajnie, duży zamek i smok – mówi Karolina. - Bardziej Warszawa – uważa Glebs. - Wieliczka. Kopaliśmy sól – opowiada Viviana.

A przed nimi jeszcze kolejne atrakcje. M.in. Kazimierz i rejs statkiem po Wiśle.
Dzieci bawią się świetnie, choć... narzekają, że czasu wolnego jest tak mało. - Dzieci są zakwaterowane w diecezjalnym ośrodku Emaus, ale praktycznie spędzają tu tylko noce, bo cały czas coś się dzieje, coś robimy – opowiada Anna Lis.

Program bogaty, a czasem chciałoby się pobiegać za piłką. Więc wykorzystują każdą chwilę. Niezależnie od pogody, i od komarów, których w tym roku wyjątkowo dużo. - No, tych nieproszonych gości mamy tu sporo – śmieje się Anna Lis. - Ale dzieciom to nie przeszkadza. Nawet w niedzielę, kiedy tu byłą taka krótka burza, deszcz, chłopcy nie zauważyli w ogóle że padało, tak byli zajęci grą w piłkę – mówi Anna Lis z Caritas Diecezji Radomskiej

Dzieci z Daugavpils do swoich rodzin wracają 12 czerwca. Organizacje ich przyjazdu wsparła kancelaria senatu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

  Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 • Coś dobrego dla bezdomnego

  Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej