Dzisiaj jest: 18 Września 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Mały jelonek odwiedził Radom

czwartek, 14 maj 2015 18:41
Dział: Wiadomości
Autor 

W środę w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej mieszkańcy znaleźli małego jelonka. Zwierzęciem zajęła się Straż Miejska. Ale... Wcześniej mieszkańcy wykonali kilka telefonów do innych instytucji.

 

O pomoc w schwytaniu zwierzęcia, które przestraszone biegało po parkingu prosiły pracownice przychodni przy ulicy Staroopatowskiej. - Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy na telefon alarmowy 112. Pani odesłała nas do Straży Miejskiej. Straż Miejska z kolei odesłała nas do Lasów Państwowych. Tam skontaktowaliśmy się z panem łowczym, który odesłał nas do Straży Ochrony Zwierząt. W Straży Ochrony Zwierząt dowiedzieliśmy się, że kompetencje w tym zakresie posiada Straż Miejska. Dlatego następny telefon był do Straży Miejskiej i oni już zareagowali – opowiada Agnieszka Prasek, dyrektor przychodni. Ale okazuje się, że Straż Miejska może, ale nie musi interweniować kiedy pojawi się w mieście dzikie zwierzę. - Jest to problem, bo Straż Miejska w miarę możliwości będzie podejmować działania, ale strażnicy często muszą korzystać z asysty. Miejmy świadomość, że dzikie zwierzę jest własnością Skarbu Państwa. I tu się zaczyna problem, bo Straż Miejska nie działa w imieniu Skarbu Państwa, tylko w imieniu mieszkańców i na terenie miasta – wyjaśnia Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Ustalanie kto ma schwytać cielaka jelenia trwało 3 godziny. - Wiem, że Straż Miejska zwróciła się do instytucji, które powinny interweniować, czyli do Lasów Państwowych, Powiatowego Lekarza Weterynarii i do łowczego. Niestety każda z tych instytucji odmówiła. Dlatego będę chciał skierować do nich pisma, żeby wyjaśnili kiedy i na jakich zasadach reagują. Oczywiście chciałbym to także omówić na Komisji Bezpieczeństwa – dodaje Rafał Czajkowski. Ostatecznie Straż Miejska w obecności weterynarza schwytała zwierzę. Cielak cały i zdrowy wrócił do swojego naturalnego środowiska.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej