Dzisiaj jest: 24 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

WSH współpracuje z ZUS

środa, 14 czerwiec 2017 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To pierwsza uczelnia na południowym Mazowszu, która zawarła takie porozumienie.

 

 

Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Handlową a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych ma charakter dwustronny. Studenci zyskają m.in. prawo odbywania stażów i praktyk w ZUS.
- Studenci będą mogli odbywać praktyki związane nie tylko z tokiem studiów, ale też praktyki dyplomowe. Prace, które piszą nasi studenci mogą przybierać formę projektów, rozwiązujących określone praktyczne problemy zgłaszane przez firmę – mówi Elżbieta Kielska, rektor WSH.
Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bardzo ważna jest możliwość pozyskania kadry specjalistów z różnych dziedzin.
- Chętnie będziemy korzystać z dobrze wykształconych osób, które zapraszamy do składania ofert w ogłoszeniach o miejscach pracy w ZUS – proponuje Paweł Jaroszek, członek zarządu ZUS. - Zatrudniamy 44 tysiące pracowników. Potrzebujemy ekonomistów, informatyków, czy prawników.
WSH oferuje z kolei pracownikom ZUS studia, czy inne formy nauki i szkoleń.
- Możemy zorganizować studia podyplomowe na kierunkach atrakcyjnych dla pracowników ZUS.W grę wchodzą też inne formy szkoleń, czy kursów – zapowiada Elżbieta Kielska.
Przedstawiciele ZUS wejdą w skład Rady Pracodawców, która działa przy uczelni. Eksperci doradzą szkole i studentom, jak m.in. poruszać się na rynku pracy.
- Oferujemy możliwość skorzystania z naszych ekspertów i prowadzenie wykładów, jak wygląda system ubezpieczeń społecznych w Polsce – zachęca Paweł Jaroszek. - Każdy wchodzący na rynek pracy powinien wiedzieć, jakie ma prawa i obowiązki.
Dotychczas umowy o współpracy ZUS podpisał z ponad 60 szkołami wyższymi w całej Polsce.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • ZUS kontroluje zwolnienia

  W ubiegłym roku w ponad 100 przypadkach ZUS cofnął zasiłek chorobowy. W ponad 50 przypadkach podważył zasadność zwolnienia lekarskiego.

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • Coraz mniej czasu na rozliczenie z ZUS

  Do końca lutego osoby które pobierają wcześniejszą emeryturę oraz renciści i w ubiegłym roku dodatkowo dorabiały, maja czas na poinformowanie ZUS-u o dodatkowych przychodach. Nie dotyczy to „pełnoprawnych” emerytów.

 • Wnioski o obniżenie wieku emerytalnego. Podsumowanie ZUS

  Ponad 7 tysięcy wniosków o obniżenie wieku emerytalnego złożonych zostało w IV kwartale 2017 roku w radomskim oddziale ZUS. Większość to wnioski złożone przez kobiety.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej