Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Koniec szkoły

piątek, 23 czerwiec 2017 16:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 36,5 tysiąca uczniów z radomskich szkół zakończyło dziś rok szkolny 2016/2017. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka odbyła się gala wręczenia Oscarów.

 

W Publicznym Gimnazjum numer 13 to zakończenie roku było szczególne. Po wakacjach szkoła zostanie przekształcona w liceum, czyli rozpocznie nowy rozdział w historii. Tymczasem na najlepszych uczniów jeszcze gimnazjum czekały nagrody i wyróżnienia. Najlepsi byli doceniani dziś w każdej placówce, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka odbyła się gala szczególna, bo gala wręczenia Oscarów. Statuetki otrzymywali uczniowie, którzy w ciągu roku wypracowali najlepsze wyniki w nauce. Dyrekcja ośrodka na początku tego roku szkolnego ogłosiła projekt „W pogoni za Oscarem. Niezwykli wśród niezwykłych u Korczaka”. W piątek odbył się wielki finał. - Przez cały rok budziło to wiele emocji, dało nam to możliwość mobilizacji uczniów. Chcieli walczyć o Oscara. Sama scenografia, przywołująca wielką galę w Hollywood jest dużym wyróżnieniem dla uczniów - mówi
Beata Nawrot, dyrektor SOSW im. J. Korczaka.

W sumie, podczas zakończenia roku szkolnego w ośrodku wręczono 15 Oscarów w różnych kategoriach i aż 60 wyróżnień. Tak, aby każdy, kto się starał, poczuł się doceniony. Teraz wakacje czas zacząć. Choć dla niektórych będzie to bardzo pracowity czas. To duże wyzwanie na przykład dla dyrektorów tych szkół, które od nowego roku szkolnego mają zostać przekształcone w szkoły podstawowe. - To są liczne remonty. Musimy przygotować placówki, w których tworzone są na przykład oddziały przedszkolne. Trzeba przygotować miejsca, wyposażyć, wyremontować – mówi Anna Ostrowska, dyrektor wydziału edukacji w UM.

W piątek rok szkolny 2016/2017 zakończyło w Radomiu blisko 36,5 tysiąca uczniów i prawie 4,5 tysiąca nauczycieli. Ale nie wszyscy po wakacjach wrócą do pracy. Jak informowaliśmy, w tym roku rekordowo duża liczba pedagogów zostanie zwolniona. Wypowiedzenia z pracy otrzyma w sumie ponad 120 nauczycieli.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • Ogródek Jordanowski dobry na cały rok

  Rodzinny festyn podsumował dwa miesiące wakacji i zajęć w Publicznym Ogródku Jordanowskim. Organizatorzy imprezy zapewniają, że w czasie roku szkolnego też nie zabraknie atrakcji w ich placówce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej