Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

Nieoficjalne: Za kilka dnia wojewoda wygasi mandat prezydenta

piątek, 23 czerwiec 2017 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w ciągu najbliższego tygodnia wojewoda wygasi mandat Rosława Witkowskiego. Ostatnio wojewoda poinformował ministra spraw wewnętrznych i administracji o konieczności wygaszenia mandatu.

Pismo wojewody mazowieckiego do Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji to kolejny element procedury wygaszenia mandatu Radosławowi Witkowskiemu, prezydentowi Radomia. - Wojewoda, na podstawie ustawy o samorządzie gminnym, może wygasić mandat prezydenta po poinformowaniu ministra spraw wewnętrznych i administracji. Pismo o konieczności wygaszenia mandatu zostało już wysłane do ministra, ale wojewoda nie wydał dotychczas zarządzenia zastępczego wygaszającego mandat. Wojewoda w tej kwestii nie jest zobowiązany żadnymi terminami – mówi Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego.
Ale, jak dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wojewoda Zdzisław Sipiera ma wygasić mandat prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu w ciągu najbliższego tygodnia. Sprawa wygaszenia mandatu ciągnie się od lutego tego roku. Centralne Biuro Antykorupcyjne uznało, że prezydent Witkowski załamał ustawę antykorupcyjną. Złamanie ustawy miało polegać na zasiadaniu przez prezydenta Radomia w okresie od stycznia do kwietnia 2015 roku w Zarządzie spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Rada Miejska w Radomiu dwukrotnie, na wniosek CBA i wojewody mazowieckiego, nie zgodziła się na wygaszenie mandatu prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu. Jeśli wojewoda mazowiecki wygasi mandat, to prezydent Radomia będzie mógł odwołać się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej