Dzisiaj jest: 6 Sierpnia 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jaki Plac Jagielloński? Trwają konsultacje

poniedziałek, 03 lipiec 2017 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy mogą wyrazić opinię na temat koncepcji remontu Placu Jagiellońskiego, którą opracowała Miejska Pracownia Urbanistyczna. Konsultacje potrwają do 18 lipca.

 

Koncepcję nowego wyglądu Palcu Jagiellońskiego przygotował Krzysztof Fąfara z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ta koncepcja będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu w systemie „zaprojektuj i buduj”. - Wymieniana będzie przede wszystkim nawierzchnia placu. Zmieniony zostanie nieznacznie kształt. Istniejącą nawierzchnię zastąpią płyty betonowe o wymiarach 80x80 centymetrów, ułożone w różne wzory w trzech odcieniach kolorystycznych – mówi Krzysztof Fąfara z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu.
Odcień nawierzchni placu ma nawiązywać kolorystycznie do elewacji teatru. Koncepcja opracowana przez Krzysztofa Fąfarę przewiduje także rewitalizację zieleni. - Uschnięte drzewa będą usuwane. W te miejsca zasadzimy nowe drzewa – dodaje Krzysztof Fąfara.
O tym jak ostatecznie będzie wyglądał Plac Jagielloński po remoncie zdecydują mieszkańcy Radomia. W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie. - We wtorek jesteśmy w tym samym miejscu na placu od 15.00 do 18.00. W sobotę będziemy od godzimy 12.00 do 15.00. Konsultacje kończymy 18 lipca spotkaniem otwartym z mieszkańcami, które odbędzie się w budynku teatru – mówi Karolina Wajs z kancelarii prezydenta Radomia.
Uwagi można zgłaszać także w formie elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przetarg na remont Placu Jagiellońskiego zostanie ogłoszony – jak informuje wiceprezydent Konrad Frysztak – na przełomie lipca i sierpnia. Pieniądze na inwestycję pochodzić będą z budżetu miasta. Na ten cel zarezerwowano 4 miliony złotych.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej