Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Prysznic dla Marty Kostur

poniedziałek, 18 maj 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Marta Kostur z Kruszwicy laureatką XXII Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2015. Tegoroczny turniej – w ocenie jurorów - był na wysokim poziomie.

 

Koncert galowy pięciu laureatów był ostatnim punktem programu XXII Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” 2015. A rozpoczął się od wykonania piosenki Marka Grechuty. Jak ocenia jury, poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Zdaniem Marka Tercza, jednego z jurorów, piosenka artystyczna wraca do korzeni, a dowodem na to są tegoroczne wykonania uczestników konkursu, którzy nierzadko odwoływali się do „posągów” jak określa juror wielkich i - na szczęście - niezapomnianych artystów. Takich jak Grechuta. - Fascynujące szczególnie dla jurorów jest to, że z całego kraju zjeżdżają się do Radomia ludzie, którzy przywołują te „posągi”. To jest wręcz błogosławieństwo – mówi Marek Tercz. Zwyciężczynią tegorocznego turnieju została Marta Kostur z Kruszwic. Marta po raz drugi przyjechała do Radomia. Rok temu zdobyła drugą nagrodę, czyli Srebrny Prysznic. Jak mówiła tuż po ogłoszenia wyników – Złotego Prysznica, czyli statuetki dla laureata i 5 tysięcy złotych nagrody głównej nie spodziewała się. - Jest to bardzo miłe zaskoczenie. Jeszcze emocje nie zeszły – mówiła. Srebrny Prysznic, czyli drugą nagrodę turnieju wręczono Kamili Dauksz, a Prysznic Brązowy otrzymała Zuzanna Moczek. Wyróżnienie specjalne – muzyczna nadzieja Radomia – przyznano Wojciechowi Blachlińskiemu z zespołem Sitting Blues. W tym roku w konkursie wzięło udział prawie 30 wykonawców z całej Polski. To dużo więcej niż w poprzednich edycjach. I to zdaniem organizatorów znaczy, że radomski turniej staje się coraz popularniejszy. - Radom staje się coraz bardziej popularny. Jet trzecim festiwalem piosenki artystycznej w Polsce, zaraz po słynnych i kultowym festiwalu studenckim w Krakowie i festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu – twierdzi Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni”. Na zakończenie koncertu galowego, a tym samym tegorocznego turnieju śpiewających poezję „Łaźnia” 2015 wystąpili Rafał Ostrowski, Aleksandra Meller zespół Ajagore z programem „Ballady ofiar” - Piosenki Nica Cave'a.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Fotografia - wielka pasja

  Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej