Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Nowe płyty, nowe drzewa

środa, 19 lipiec 2017 15:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie remontu placu Jagiellońskiego. Miasto zapowiada ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji i wykonanie prac.

Spotkanie w Teatrze Powszechnym zakończyło trwające od kilkunastu miesięcy konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Placu Jagiellońskiego. Jak przypomniał prezydent Radomia Radosław Witkowski dyskusje na ten temat trwały ponad 20 lat. O porozumienie było trudno i w końcu zamiast przebudowy będzie remont. Koszt inwestycji to 4 miliony złotych. Prace powinny zakończyć się w połowie 2018 roku. Koncepcję opracowała Miejska Pracownia Urbanistyczna we współpracy z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miejskiego i Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji. Przewiduje ona wymianę mocno zniszczonej nawierzchni placu. Będzie ona składać się z dużych, betonowych płyt. Znajdzie się tam również miejsca na mozaikę i dekoracyjny element wodny. Twórcy koncepcji zaplanowali też uporządkowanie zieleni. Stare, chore drzewa będą wycięte, ale w planie są też nasadzenia. Remont placu oznacza także zmiany w układzie komunikacyjnym. W planie jest m.in. utworzenie kolejnego przejścia dla pieszych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej