Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Zielone światło dla alei Wojska Polskiego?

środa, 19 lipiec 2017 15:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Ministerstwo Finansów nie wyklucza możliwości wpisania do budżetu państwa na przyszły rok i kolejne lata przebudowy alei Wojska Polskiego. Ale wniosek dotyczący tej inwestycji musi złożyć wojewoda mazowiecki.

 

Wniosek dotyczący między innymi przebudowy alei Wojska Polskiego, prezydent Radosław Witkowski złożył do ministra finansów na początku lipca. Prezydent Radomia zaproponował, żeby wpisać to zadanie do budżetu państwa. Chodzi o kwotę ponad 93 milionów złotych, rozłożoną na 3 lata realizacji tej inwestycji, czyli na lata 2018, 2019 i 2020. Odpowiedź z Ministerstwa Finansów przyszła w środę. Pismo podpisała podsekretarz stanu Teresa Czerwińska. - Pani wiceminister zwraca uwagę, że ministerstwo jest gotowe przeanalizować ten wniosek, ale wnioskującym w sprawie może być tylko dysponent budżetu państwa, czyli wojewoda mazowiecki – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Prezydent już próbował umówić się z wojewodą Zdzisławem Sipierą na spotkanie w tej sprawie. Na razie jednak jest to niemożliwe, ponieważ wojewoda do końca tygodnia przebywa na urlopie. - W przyszłym tygodniu będę chciał się spotkać z panem wojewodą i przekonać go żeby w naszym imieniu złożył wniosek do budżetu państwa – dodaje Radosław Witkowski.
Ponieważ czterokilometrowy odcinek ulicy Wojska Polskiego jest jednocześnie fragmentem drogi krajowej numer 9, prezydent Radomia chce, żeby inwestycja była finansowa nie z subwencji drogowej, która gwarantuje dofinansowanie do 50% kosztów, a z budżetu państwa, który umożliwia dofinansowanie do 80%. - Jesteśmy konsekwentni i zdeterminowani. Po raz kolejny proszę także parlamentarzystów PiS o współpracę w tej sprawie – mówi prezydent Witkowski.
Jeszcze przed końcem sierpnia – jak deklaruje Radosław Witkowski - magistrat ma otrzymać pozwolenie na budowę dotyczące alei Wojska Polskiego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej