Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Prezydent chce odwołać komendanta Straży Miejskiej

poniedziałek, 24 lipiec 2017 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Powodem takiej decyzji jest – jak informuje prezydent – utrata zaufania do Pawła Góraka. Komendanta radomskiej Straży Miejskiej broni m.in. Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

 

W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu, prezydent Radosław Witkowski wyjaśnia: „utrata zaufania do Pawła Góraka, to efekt braku rzetelności i należytej staranności komendanta podczas wyjaśniania i przygotowywania raportu na temat wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca na ulicy Żeromskiego”.
Według prezydenta Radomia, raport przygotowany przez Pawła Górka jest nierzetelny. Innego zdania jest Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. - Bardzo podobała mi się postawa Pawła Góraka, który obiecał, że tę sprawę wyjaśni. Podjął działania i wyciągnął konsekwencje – mówi
Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.
Przypomnijmy, chodzi o awanturę pomiędzy przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji a Młodzieży Wszechpolskiej. Po tych wydarzeniach pracę stracili między innymi komendant miejski i komendant I Komisariatu Policji oraz jeden ze strażników miejskich. Inna strażniczka, która 24 czerwca była w patrolu na ulicy Żeromskiego, otrzymała naganę. O zamiarach prezydenta wie Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Ale decyzji prezydenta nie popiera. Jego zdaniem Paweł Górak jest dobrym komendantem. - Współpracuje z nim na co dzień i cenię sobie tę współpracę – dodaje Rafał Czajkowski.
Z Pawłem Górakiem nie udało nam się skontaktować. Przebywa na zwolnieniu lekarskim.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej